Frýdlantský miniexpres

VE STŘEDISKU SOCIÁLNÍCH SLUŽEB PROBĚHLA VÝSTAVA PROMĚNY STŘEDISKA V ČASE

VE STŘEDISKU SOCIÁLNÍCH SLUŽEB PROBĚHLA VÝSTAVA “PROMĚNY STŘEDISKA V ČASE”

Zatím jen pomyslně vernisáží výstavy, ale nepotrvá dlouho a rekonstrukce opravdu započne.

Ve Středisku sociálních služeb Frýdlantu nad Ostravicí byla 14.září pomyslně zahájena plánovaná rekonstrukce kaple a to vernisáží výstavy “Proměny střediska v čase.” Vše začalo mší svatou v samotné kapli.

Jiří Hořínek, ředitel Střediska sociálních služeb: "Dneska to vnímám jako jistý milník našeho zařízení, kdy chceme říct, že zahajujeme rekonstrukci kaple. K tomu slouží ta naše výstava fotografií, kdy mohou návštěvníci shlédnout jak to bylo kdysi, jak to je dnes a možná i krátce, jak to bude do budoucna."

Návštěvníci výstavy se díky fotografiím mohli přenést dokonce až do roku 1876, kdy byla kaple postavena.

Jiří Hořínek, ředitel Střediska sociálních služeb: "Jsme si říkali, že by nebylo špatné udělat takovou jako kdyby celistvou historii celého toho ústavu, aby tady byla krásná nějaká kronika, kde by si lidé mohli prohlížet, jak tady to vypadalo kdysi. Ale je tady taky pohled do nedávné minulosti, tedy od roku někdy 2010/2009, kdy jsme začali provádět různé rekonstrukce jednotlivých částí objektu."

Občané Frýdlantu nad Ostravicí vnímají kapli jako klenot města. O tom svědčí i částka, která se nasbírala na rekonstrukci.

Jiří Hořínek, ředitel Střediska sociálních služeb: "V současné době se v pokladničce nasbíralo kolem jednoho milionu korun, chtěl bych poděkovat všem dárcům, kteří byli úžasní."

Rekonstrukce kaple by měla začít v říjnu letošního roku a skončit v dubnu roku 2023. Jedná se však jen o stavební práce, nikoliv výmalbu.

---Mohlo by Vás také zajímat