Frýdlantský miniexpres

DOPRAVNÍ TERMINÁL BUDE PRAVDĚPODOBNĚ HOTOVÝ UŽ NA JAŘE

DOPRAVNÍ TERMINÁL BUDE PRAVDĚPODOBNĚ HOTOVÝ UŽ NA JAŘE

Zhotoviteli se povedlo práce na stavbě nového dopravní terminálu urychlit tak, že by měl být hotový už na jaře příštího roku.

Ve Frýdlantu nad Ostravicí pokračují práce na novém dopravním terminálu. Stavba byla zahájena letos na jaře a skončit měla do listopadu příštího roku. Zhotoviteli ale hlásí, že ukončí práce dříve.

LENKA BŘEZINOVÁodbor majetku a investic: "Zhotovitel i přes nepříznivé klimatické podmínky v letošním roce a probíhající pandemií koronaviru zkrátil práce a stavba bude ukončena v předstihu."

ALEŠ KREMERtechnický dozorce: "Finální dokončení předpokládáme, že bude na jaře příštího roku."

Na konci měsíce srpna už byla zprovozněna první část dopravního terminálu, která slouží provozu autobusů. V současné době probíhají práce v druhé části a to v prostoru, kde bylo překladiště a skladiště materiálu.

ALEŠ KREMERtechnický dozorce: "Byla tady kdysi strašná plocha, teď už ale vypadá velmi dobře. Máme to v předčasném užívání tuto část a na druhé straně byla skládková plocha, taky neutěšená a postaví se tam obrovské parkoviště, kde bude hodně místa pro občany. "

LENKA BŘEZINOVÁ, odbor majetku a investic: "Dokončuje se dláždění chodníků okolo ulice Poštovní. Bude probíhat náhradní výsadba a výsadba v celém areálu dopravního terminálu."

DAGMAR KLAJMONOVÁhlavní projektant: "Myslím si, že parkovací stání i veškeré zpevněné plochy jsou vhodně doplněny zelení. Veškeré detaily, dlažby, přířezy a podobně jsou provedeny v naprostém pořádku a v odborné kvalitě. Na jednotlivých autorských dozorech a kontrolních dnech, kdy jsme se potkávali, tak jsme neshledali žádné větší problémy."

Aktuálně probíhají práce na novém parkovišti.Zároveň se buduje a rekonstruuje veřejné osvětlení a pomalu také končí dláždění přednádražního prostoru.

---Mohlo by Vás také zajímat