Frýdlantský miniexpres

SDH Nová Ves pořádal soutěž mladých hasičů

SDH Nová Ves pořádal soutěž mladých hasičů

Dobrovolní hasiči z Nové Vsi pořádali už 44. ročník soutěž mladých hasičů v požárním útoku o štít Maryčky Magdonové.

Tomáš Kubala, člen výboru SDH Nová Ves: “Jedná se vlastně o nejstarší žákovskou soutěž minimálně v okrese Frýdek-Místek. Soutěžíme tedy v požárním útoku v kategoriích mladší žáci, starší žáci, dorost a mini podle věku. Soutěž spočívá v požárním útoku, který hasiči známe. Jedná se o to, že děti musí dopravit vodu z kádě přes sací vedení do požární stříkačky. Požární stříkačka potom svým tlakem dopraví přes dopravní a útočné vedení, přes rozdělovač, proudnice vodu až k terčům a tam ti mladí hasiči musí sestříknout dva terče - levý a pravý, každý zvlášť. Vše se měří na čas. Přihlášeno je momentálně přes 60 družstev, uvidíme podle počasí, kolik přijede. Dnešní soutěž je prvním kolem Moravskoslezské ligy mladých hasičů ročníku 2022.”

Vojtěch Blažek, SDH Nová Ves: “V loňském roce si myslím, že se nám dařilo velmi. Vyhráli jsme soutěž a byli jsme i na druhé místě. Dařilo se i v dalších kategoriích, nejen v dorostu, ale i v mladších a starších žácích. Takže si myslím, že se nám dařilo velmi dobře."

Dominik Snášel, SDH Nová Ves: “Já do hasičů chodím hlavně kvůli tomu, že mě to tady baví. Profesionální hasiči asi nebudu, spíše diplomacie a tak."

Jakub Drábek, SDH Nová Ves: “Já to mám stejně. Taky chodím do hasičů, protože mě to baví a chtěl bych se stát profesionálním hasičem. Trénovali jsme hodně. Dneska se to musí povést.”

---Mohlo by Vás také zajímat