Jablunkovský miniexpres

V Jablunkově se konal tradiční Jabkový den

V Jablunkově se konal tradiční Jabkový den

V centru Jablunkova se konal tradiční Jabkový den. Na akci s bohatým programem se prezentovaly místní spolky.

Gabriela Niedoba, ředitelka JACKi: “Máme 1,5 tuny jablek, takže každý může ochutnat skvělý mošt z Moravy. Samotný Jabkový den je akce, která má takový sousedský charakter. Koná se každoročně v parku Antoniho Szpyrce za radnicí. Atmosféra je tady výborná, máme připraveny program jak pro děti, atrakce, jízda na konících, skákací hrad, každý si může z jablíček udělat mošt. Ještě bych podotkla, že k nám přijelo i partnerské město Gogolin s krásným programem a přivezli koláče, propagační materiály, krásnou koronu z pšenice a žita.”


Jabkový den je současně i dnem sociálních služeb, které se v parku představily veřejnosti. Letos byl Jabkový den navíc spojený s předáváním cen osobnostem města.

Luboš Čmiel (ANO), místostarosta: “Normálně tyto ceny předáváme na našem klasickém jarmarku přes léto, to znamená v červenci, ale tím, že byl covid, tak ty ceny předáváme teď na Jabkovém dni. Jabkový den je i dnem sociálních služeb, které tady máme a uvidíte v zadní části tohoto areálu služby, které poskytují dalším Jablunkově veškeré služby, takže jsme rádi, že je tady máme a za to jim moc děkujeme.”

---Mohlo by Vás také zajímat


Dnešní premiéry