Magazín 112

Potírání drogových deliktů se v MS kraji daří

Potírání drogových deliktů se v MS kraji daří

Pandemie ztížila práci také kriminalistům, kteří se zaměřují na drogy. Často se musejí infiltrovat mezi uživatele drog a nebo je sledovat, což bylo kvůli omezenému pohybu a zavřeným podnikům složité. Přesto prý nepolevili a počet vypátraných varen i zadržených osob je podobný, jako v minulosti. Aktuálně byly odhaleny dva gangy výrobců pervitinu v Ostravě a Havířově.

Ostravský Toxi tým v minulých dnech odhalil drogový gang, který od počátku minulého roku vyrobil nejméně dvě kila pervitinu. Šéfem bandy byl 60letý zkušený vařič drog, který si po amputaci nohy vyhlédl mladšího komplice a naučil ho vše, co uměl. Společně pak ještě s další ženou drogu prodávali.

Antonín Řezníček, ředitel PČR Ostrava: "Výroba pervitinu byla velmi sofistikovaná, měli to propracované. Přiváželi léky z Polska. Proto to bylo kvalifikováno jako organizovaná skupina."

V Havířově byl uzavřen podobný případ. Dva muži a dvě ženy byli ale m pouze překupníky pervitinu.

Miloš Pollak, ředitel PČR Karviná: "52letý muž distribuoval nejméně kilogram pervitinu v hodnotě 800 tisíc korun dalšímu 42letému muži."

Celkem už v letošním roce odhalili kriminalisté v našem kraji 40 varen pervitinu a 24 pěstíren konopí. Stíháno je 362 osob.

Jakub Mohyla, vedoucí krajského Toxi týmu: "Náš kraj je převážně tranzitní, ale je specifický také tím, že tady máme dobré vařiče pervitinu, o které je v zahraničí velký zájem."

I když se vždy po rozprášení podobných gangů na pár dní zhorší dostupnost drog, rychle je nahradí nové. Podle policistů je to boj s větrnými mlýny.Mohlo by Vás také zajímat