Mariánskohorský miniexpres

V Ostravě-Mariánských Horách rozsvítili tři vánoční stromy

V Ostravě-Mariánských Horách rozsvítili tři vánoční stromy

V Ostravě-Mariánských Horách slavnostně rozsvítili hned tři vánoční stromy. Ten první v Hulvákách v blízkosti památníku padlých hrdinů, další dva pak u fary a na mariánském náměstí. Vzhledem k pandemickým opatřením se tato slavnostní akce uskutečnila v komorním duchu.

V městském obvodu Ostrava-Mariánské Hory a Hulváky září do tmy tři živé vánoční stromy. Rozsvíceny byly zcela netradičně na první adventní neděli, kdy se jako světlonoši vydali na procházku obvodem obyvatelé, andělé a živá hudba v čele s vedením obvodu.

Zdeněk Pavlíček, kulturní management, MOb Ostrava-Mariánské Hory a Hulváky: “Prošli jsme z Hulvák od stromu, který svítí v Hulvákách, došli jsme k faře. Rozsvítili jsme stromeček před farou vedle chrámu a skončili jsme tady na mariánském náměstí.”

U každého stromu si lidé společně zazpívali koledy a andělé zapálili i první svíčku na adventním věnci.

Jiří Vávra, starosta MOb Ostrava-Mariánské Hory a Hulváky: “Chceme nadále myslet na tradice, pokračovat v nich a chceme Vám pro tu adventní dobu popřát hodně klidu, spokojenosti, zdraví a pohody. To Vám přejí nejenom jménem mým, ale jménem celého vedení městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky.”

Anketa: obyvatelé obvodu Ostrava-Mariánské Hory a Hulváky: "Vždycky rozsvěcujeme adventní věnec, zdobíme perníčky a rozkrajujeme jablíčka vždycky na Štědrý den."

"Každý rok pečeme s babičkou hodně cukroví a hodně druhů a největším dárkem na Vánoce pro mě bude, když budeme vlastně všichni spolu.” 

Vedení obvodu teď připravuje i vánoční trhy, které by měly začít na mariánském náměstí na stříbrný pátek 11. prosince.

---Mohlo by Vás také zajímat


Dnešní premiéry