Mariánskohorský miniexpres

Historická budova na Klicperově ulici prochází rekonstrukcí

Historická budova na Klicperově ulici prochází rekonstrukcí

V Ostravě-Mariánských Horách a Hulvákách prochází kompletní rekonstrukcí historická budova na Klicperově ulici, kterou radnice získala od MS kraje. Po jejím dokončení bude sloužit dětem. Vzniká tady detašované pracoviště ZŠ Gen. Janka. To vše díky dotacím.

Jana Pagáčová (KDU-ČSL), místostarostka MOb Ostrava-Mariánské Hory a Hulváky: “V roce 2020 se nám podařilo získat finance ze tří dotačních programů EU, které pokryly zhruba polovinu nákladů na celkovou rekonstrukci. Zbytek financí poskytlo Statutární město Ostrava a naše vlastní prostředky.”

V budově se měnily i krovy, které byly napadeny dřevomorkou, a také okna. Už je i kompletně odizolovaná a momentálně se dokončují rozvody elektřiny a vnitřní úpravy. Nově bude mít i výtah a bude tak bezbariérová a v podkroví 3 odborné učebny, které kompletně hradil IROP.

Šárka Fehérová, ředitelka ZŠ Ostrava-Mariánské Hory, Gen. Janka: “V každé té třídě budou interaktivní prvky, vizualizéry, interaktivní tabule a veškerá moderní technika. Na Gen. Janka máme taky takové vymoženosti, ale tou svoji technologií už přestávají vyhovovat, protože je máme od roku 2011.”

Rekonstrukce by měla skončit už koncem října. Kromě 9 tříd tady postupem času vznikne i přípravná třída a počítá se i se školní družinou, která bude fungovat od rána až do pozdních odpoledních hodin.

---Mohlo by Vás také zajímat


Dnešní premiéry