Miniexpres Horní Suché

Zastupitelé v Horní Suché se naposledy sešli v tomto roce

Zastupitelé v Horní Suché se naposledy sešli v tomto roce

Zastupitelé v Horní Suché schválili rozpočet na rok 2022 a debatovali o dalším osudu kolonie finských domků, se kterou má soukromý vlastník své plány.

Na konci prosince se sešli zastupitelé v Horní Suché na svém posledním zasedání. Hlavním bodem bylo schválení rozpočtu na rok 2022. S jeho prosazením však díky dřívější komunikaci nebyl problém. U čeho zastupitelé debatovali, byl osud starých finských domků. Podle vedení radnice chce vlastník domy postupně zbourat a nahradit je většími dvoupatrovými. Zastupitelé zvažovali schválení regulačního plánu, který by tomu mohl zamezit.

Jan Lipner (STAN), starosta Horní Suché: “Chceme zachovat určitý ráz hornické kolonie. Nechat je zmodernizovat, to každopádně. Posunout je do tohoto století, ale neměly by tam být výrazně jiné domky nově postavené. Můj názor je takový, že bychom se měli také zastat starousedlíků a nenechat je opustit lokalitu, ve které vyrostli a žijí dál. Také by se určitě změnila struktura obyvatelstva v této kolonii. Spíše by tam přišli lidé z bytových domů ze sídlišť, pro které tohle bude plusem, pro starousedlíka tohle plusem nebude.”

Radnice věří, že se problém podaří vyřešit ke spokojenosti všech stran a hlavně, že nejdůležitější je zdraví.

Jan Lipner (STAN), starosta Horní Suché: “Já bych chtěl popřát našim spoluobčanům klidný nový rok, protože v tom starém jsme si stresu užili dost a dost a samozřejmě zdraví, které v těchto podmínkách, tak to přání nabírá zcela jiný rozměr, než doposud.”

---Mohlo by Vás také zajímat