Ostravské minuty

  • Zpravodajství z Ostravy od reportéra Tomáše Kořistky a kameramana Tomáše Trávníka.
  • Ostrava bude pomáhat lidem i masivně investovat

Ostrava bude pomáhat lidem i masivně investovat

Ostrava má nové zastupitelstvo, které povede město v následujících 4 letech. Primátorem se potřetí za sebou stal Tomáš Macura a je tedy polistopadový rekordman. Prioritou jsou velké investice, ale i pomoc lidem, na které se valí ze všech stran zdražování.

Moravskoslezská metropole Ostrava má za sebou ustavující zastupitelstvo po komunálních volbách, které s převahou vyhrálo hnutí ANO. Získalo 21 křesel v 55 členném zastupitelstvu. Vyjednávání byla krátká a v radě města zasednou ještě členové koalice SPOLU a Piráti, což dává většinu 33 křesel. Primátorem byl opět zvolen Tomáš Macura.

Tomáš Macura, primátor Ostravy: "Budu se také snažit pomoci lidem a institucím překonat důsledky finanční a energetické krize. Věřím, že máme dobré dispozice tuto situaci ve městě zvládnout."

Rada města bude mít celkem 11 členů, z toho je 7 náměstků a 3 neuvolnění radní. Oblast financí a rozpočtu, kterou měl v minulém volebním období na starosti primátor, tak bude mít samostatně v gesci náměstek.  Novým náměstkem primátora je i Karel Malík, který bude spravovat majetek.

Karel Malík (ANO), náměstek primátora Ostravy: "Čeká nás řada velkých investičních projektů a bez zajištění majetku to samozřejmě nejde."

Novým členem rady města je také lídr koalice SPOLU Jan Dohnal, který bude mít pod sebou dopravu a sport.

Jan Dohnal (SPOLU), náměstek primátora Ostravy: "V dopravě se budeme chtít zaměřit na dokončení velkých dopravních staveb."

V opozičních lavicích zasedlo hnutí Ostravak, SPD, Starostové pro Ostravu a Ostravská levice, což byla pro volby KSČM. 

---Mohlo by Vás také zajímat