Palkovický miniexpres

Palkovičtí školáci vyrazili na lyžařský výcvik

Palkovičtí školáci vyrazili na lyžařský výcvik

Základní škola v Palkovicích letos pro své žáky připravila tři lyžařské kurzy. Jeden z nich absolvují právě v těchto dnech na Horní Bečvě.

Milan Šponer, ředitel ZŠ Palkovice: “I letos po vzoru z loňského roku jsme si pro děti Palkovic připravili tři lyžařské kurzy. Tohoto kurzu se účastní žáci 6. a 7. tříd dohromady, jejich 45, takže někteří s námi z nejrůznějších důvodů neodjeli. A pak mám ještě připraven lyžařský kurz pro 8. a 9. třídy, který by se měl konat v Jeseníkách na Ramzové a ještě v polovině února i pro 5. třídy a tento kurz bude na Mezivodí. Letos tedy ten první pro 6. a 7. třídy probíhá právě tento týden na Rališce a ubytováni jsme na hotelu Cherry na Horní Bečvě. Tentokrát jsme přijeli na lyžařský kurz už v neděli a to z toho důvodu, protože v pátek jsou ve školách pololetní prázdniny, takže odjíždíme vlastně už zítra tak, abychom se neochudili o ten jeden den. Tak toho důvodu právě ta neděle. Na hotelu Sherry máme v podstatě veškeré zázemí. Pan vedoucí je opravdu velice vstřícný, strava funguje velmi dobře, takže velká spokojenost.”

Matouš Muroň, žák ZŠ Palkovice: “Je to tady dobré, akorát dneska to je celkem namrzlé. Nejlepší je jezdit hned ráno, to je takový prašánek. Já jsem 7. třída a jsem už v těch pokročilejších. S rodiči jezdíme i do zahraničí a tady na tom výcviku se ještě zdokonaluju.”

Filip Ther, žák ZŠ Palkovice: “Jezdíme lyžovat i jinde, rád lyžuju a jsme ve skupině číslo 1. Podle mě je to tady super. Úžasný sníh tady je, akorát někdy tu bývá fakt hodně lidí a to není zrovna dobře, protože se dlouho čeká v řadě. Ubytování je na chatě perfektní. Vaří úžasně a podle mě by tady měl jet každý, kdo rád lyžuje.”

---Mohlo by Vás také zajímat