Palkovický miniexpres

Zahrádkáři z Palkovic pořádali přednášku o trvalkách

Zahrádkáři z Palkovic pořádali přednášku o trvalkách

Zahradní projektantka Kateřina Žídková si pro zahrádkáře z Palkovic připravila přednášku o tom, jak mít krásné záhony z trvalek.

Kateřina Žídková, zahradní projektantka: “Zaměřila jsem tu přednášku na trvalky, které jsou vhodné na sluníčko a jsou zároveň vhodné tady do našeho beskydského prostředí a jsou zároveň vhodné pro tu naši těžkou jílovitou půdu, kterou tady máme. Třeba máme tam nějaké vhodné druhy šalvějí, máme tam echinacey, máme tam gerania neboli kakosty. Zaměřila jsem to na to, aby si lidé dokázali ten záhon i sami sestavit. Aby měli představu, co tam dát. Protože všechny kytky, které tady představím, bude možné kombinovat. Spousta jich je vhodných k řezu do vázy.”

Miroslava Bednářová, členka ZO ČSZ Palkovice: “Je to věc, která je populární v posledních letech, spousta lidí se snaží zakládat záhonky tak, aby rostly samy, nemuseli se o ně starat, aby to byla ta zahrada byla krásná v průběhu celého roku. A to přesně splňují trvalky. Takže přednášku na tohle téma jsme připravili tak, jako během roku děláme i jiné akce pro naše členy. Od klasických venkovských akcí typu jarní vaječina, podzimní opékání špekáčků spojené s úklidem až po zahrádkářské výstavy, které se nám podařilo obnovit.”

---Mohlo by Vás také zajímat