Palkovický miniexpres

Dětští ochotníci baví hrou o boji strašidel s úředníky o hrad

Dětští ochotníci baví hrou o boji strašidel s úředníky o hrad

S velkým úspěchem se u diváků setkala nová komedie Obecně prospěšná strašidla, se kterou v sále kulturního domu vystoupil Dětský ochotnický soubor Nahlas!

Hana Brožová, Dětský ochotnický soubor Nahlas!: “Náš soubor vznikl v roce 2017. Od té doby funguje nepřetržitě, ale bohužel korona nás na tři roky umlčela, protože zrovna včera to bylo tři roky od poslední premiéry, kterou jsme měli. V souboru je v tuto chvíli 17 aktivních členů, vystupujeme s novou pohádkou a těšíme se, co víc na to říct. Dlouho jsme nehráli a děti už se nesmírně těší, až vystoupí. Náš soubor je ryze amatérský, nemáme mezi sebou žádného profesionála. Veškeré hry jsou převzaté, nicméně jsou upravené, protože náš soubor obsahuje velký počet členů a je obtížné najít hry pro takový počet herců. Takže se spíše inspirujeme a ty hry přetváříme, aby nám to sedělo i na soubor i časově, aby na co se dělo, protože některé hry jsou velmi dlouhé a my máme v souboru děti od 5 do 12 let, takže ti malí by delší hry nezvládli. Proto to musíme zkracovat a upravovat. Do poslední premiéry to byly pohádky, protože herci byli malí, nicméně teď nám zestárli, takže poprvé hrajeme, dalo by se říci, komedii ze současného života.”

Hana Ovčačíková, Dětský ochotnický soubor Nahlas!: “Dnešní hra bude vlastně komedie, jak říkala kolegyně režisérka Hanka Brožová a jmenuje se Obecně prospěšná strašidla. V podstatě se jedná o to, že strašidla bojují za to, aby si uchránila svůj hrad, který úředníci z radnice v Kostolomlatech chtějí zbourat.”

---Mohlo by Vás také zajímat