Palkovický miniexpres

Bilancování roku 2022 v Palkovicích a Myslíku

Bilancování roku 2022 v Palkovicích a Myslíku

Starosta Palkovic Radim Bača bilancuje rok 2022 a zve na poslední kulturní akci a také tradiční novoroční výšlap na Kubánkov.

Končí nám rok 2022. Jaký to byl rok z vašeho pohledu, jak byste zhodnotil tento rok?

Radim Bača (Nezávislí pro Palkovice a Myslík), starosta Palkovic: “Jako každý rok v Palkovicích byl krásný, ale samozřejmě byli jsme rádi, že skončil kovid a méně jsme byli rádi, že začala válka na Ukrajině, což se samozřejmě odrazilo i na práci v Palkovicích. Takže byl to takový rozporuplný rok a nakonec to snad všechno dobře dopadne. Skoro se podařilo dostavit obecní úřad, který si určitě Palkovice s Myslíkem zaslouží. Bohužel, nepodařilo se splnit termín původní, bude dostavěn až v únoru 2003. Ale i to je úspěch, protože byla doba, kdy se nám zdálo, že snad ani nedostavíme ten rozestavěný obecní úřad. Byly různé tlaky, ať už z důvodu kovidu, války nebo peněz.”

Žily v letošním roce Palkovice už i kulturou?

Radim Bača (Nezávislí pro Palkovice a Myslík), starosta Palkovic: “Podařilo se nám zorganizovat dechové slavnosti, slavnosti piva, gulášové slavnosti. Dožínky byly jako každý rok krásné a i rozsvícení vánočního stromu s malým jarmarkem se podařilo.”

Jaký bude podle vás rok 2023, na co se lidé mohou místní těšit?

Radim Bača (Nezávislí pro Palkovice a Myslík), starosta Palkovic: “Lidé se mohou na stavbu chodníku směrem do Chlebovic na Podhůří z centra obce. Můžou se těšit možná i na přípravu rekonstrukce základní školy a dlouhotrvající přípravu stavby nové knihovny a celého komunitního centra v Palkovicích u hasičárny. Obec si uvědomuje stávající energetickou krizi vyvolanou válkou na Ukrajině a snažíme se občanům aspoň trošku pomoci tím, že nebudeme zdražovat cenu vývozu popelnic a nebudeme zdržovat ani cenu stočného. V letošním roce bychom chtěli ještě občany pozvat na krásnou akci u základní školy, kdy si děti společně s učiteli nachystaly krásný dvouhodinový program Zpívání na schodech. Chtěl bych spoluobčany i přespolní pozvat na každoroční výšlap na naši nejvyšší horu Kubánkov, kdy 1. ledna v 11 hodin budeme podpalovat slavnosti vatru a půjdeme zpívat českou národní hymnu.”

---Mohlo by Vás také zajímat