Palkovický miniexpres

  • Zprávy z Palkovic od reportéra a kameramana Libora Běčáka
  • V Palkovicích a Myslíku se konala velká úklidová akce

V Palkovicích a Myslíku se konala velká úklidová akce

Velká úklidová akce se konala v sobotu v Palkovicích, Myslíku a přilehlém okolí. Tradiční pomoc přírodě pořádali dobrovolní hasiči z obou částí, ruku k dílu přiložili pionýři, Ukrajinci a další dobrovolníci.

Vítězslav Oleják, dobrovolník: “Jako každý rok Palkovice a Myslík se zúčastňují akce Ukliďme svět nebo Česko a my uklízíme Palkovice a Myslík a přilehlé okolí. Je to už každoroční akce, kterou pořádají dobrovolní hasiči jak z Palkovic, tak z Myslíku. Uklízíme příjezdové komunikace, turistické trasy, všude tam, kde ten nepořádek dorazí nějakým způsobem. Většinou vypadne z aut, z turistických kapes a ze všeho možného…Letos se nás zúčastnilo i přes o odložení akce a nepřízeň počasí nějakých 40 - 50 lidí z obce. Bylo hodně dětí, což je super. A v podstatě se snažíme o jedinou věc a to nepřekážet přírodě a trošku uklidit sami po sobě, protože není nic krásnějšího než pohled na tu krásnou přírodu.”

Anketa: “Našli jsme tady záchod, různé plasty, kusy bonbonů a žáby.”

Miroslava Bednářová, Pionýrská skupina Palkovice: “Já myslím, že v těch obcích, kde se to dělá pravidelně taková akce, tak jde poznat, že to je lepší každý rok. Což u nás je ta tradice čtvrtým pátým rokem. Takže jde to vidět a jde poznat, když člověk chodí po turistice do jiných obcích, tak já myslím, že poznám ty obce, kde se ta akce pravidelně nedělá, že to jde vidět podél těch cest, turistických značek, ale každým rokem je toho dost. Letos vedou respirátory, PETky, lahve od piv, víčka. Je toho hromada. A polystyren rozpadlý na jednotlivé kuličky, to je taky radost sbírat.”

---Mohlo by Vás také zajímat


Dnešní premiéry