Palkovický miniexpres

Vánoční zpívání na schodech před palkovickou školou

Vánoční zpívání na schodech před palkovickou školou

Krásný adventní program si připravili v ZŠ v Palkovicích. Koledy a vánoční písničky děti zpívaly na schodech před školou.

Milan Šponer, ředitel ZŠ Palkovice: “Téměř celá škola se zapojila do přípravy. Ať už to byla výzdoba, nebo nacvičování jednotlivých vystoupení. Letos po covidové pauze jsme se rozhodli trošku pro změnu a vánoční koncert jsme se rozhodli uspořádat na schodech, jako vánoční zpívání. V minulosti tyto akce probíhaly většinou v kostele, uvidíme jak se akce vydaří a jestli se vrátíme k povpůdnímu modelu, nebo zůstaneme tady před školou.”

Michal Ther, žák ZŠ Palkovice: “My jsme si připravili zpívání, písničku Hádej a budeme zpívat pro rodiče tady a myslím, že se to povede. Docela se těším.”

Noemi Herotová, žákyně ZŠ Palkovice: “Já si myslím, že se do toho zapojili všichni celým srdcem a že to bude dneska dobré, že to bude dobrý koncert, že si to všichni užijeme s úsměvem a že to nikdo nepokazí.”

Valérie Cabáková, žákyně ZŠ Palkovice: “Já jsem z 5.B a trénovali jsme asi docela dost, asi dvakrát týdně. Naše písničky jsou Hádej a Vánoční.”

Milan Šponer, ředitel ZŠ Palkovice: “Vystupovat budou nejprve ty nejmladší ročníky. Vždycky to bude výběr, to co nám zbylo, protože se vypořádáváme s velkou marodkou. Takže budou to zástupci prvních tříd, druhých a třetích a nakonec potom výběr z druhého stupně. Zazní samozřejmě klasické koledy, ale i nové moderní písně a něco i v angličtině.”

---Mohlo by Vás také zajímat