Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>
Regionální zprávy POLAR

Regionální zprávy POLAR

  • Aktuální zpravodajství z Moravskoslezského kraje každou celou hodinu
  • Odběrový tým zasahoval i v Alzheimercentru Ostrava
  • Orlová šetrným způsobem dezinfikuje město
  • Radnice v NJ řeší dopady koronaviru na rozpočet
  • Hasiči z Moravskoslezského kraje mají za sebou víkend s několika většími požáry
  • Havířov se dohodl s ŘSD na řešení křižovatky na Ostravské
  • Fotbalové srdce Jiřího Fraita navždy dotloutklo

Odběrový tým zasahoval i v Alzheimercentru Ostrava

Několik dnů žijí v nejistotě klienti i zaměstnanci specializovaného Alzheimercentra v Ostravě-Vítkovicích. U jedné klientky byla potvrzena nákaza koronavirem. Domov však dosud nemá výsledky od všech ostatních klientů a pracovníků.

Nákaza koronavirem Covid-19 byla ve vítkovickém Alzheimercentru prokázána minulý týden. Klientka byla převezena do nemocnice a domov provedl veškerá nutná opatření. 

“Potvrzuji, že byl u nás jeden pozitivní nález u klientky, která byla převezena ze čtvrtku na pátek do Vítkovické nemocnice, a to z toho důvodu, že měla nespecifické příznaky a v rámci prevence jsme chtěli pacientku zajistit. Byl diagnostikován koronavirus a pacientka byla následně odeslána do Fakultní nemocnice Ostrava. My dodržujeme už dlouhodobě od počátku března nastavené bezpečnostní hygienické opatření v souladu s legislativou a v souladu s doporučením ministerstva zdravotnictví. Situace v centru je stabilizovaná,” uvedla ředitelka Alzheimercentra Ostrava Simona Lipovská. 

V sobotu provedl specializovaný tým odběry vzorků u všech klientů a také pracovníků. 

"Celkem musely být odebrány vzorky pětasedmdesáti klientům centra a osmi desítkám zaměstnancům. Záchranáři využili své vybavení pro mimořádnou událost, včetně stanu, který po postavení sloužil jako odběrové místo, do něhož postupně pracovníci Alzheimer centra přicházeli. Hromadný odběr prováděli záchranáři v minulých dnech již dvakrát, tento byl však svým rozsahem největší,” řekl mluvčí moravskoslezské záchranné služby Lukáš Humpl. 

Hromadný odběr se konal také minulý týden v ostravském Domově seniorů IRIS. 

“Ta pozitivní zpráva je, že těch 8 pozitivních klientek, které jsou u nás,  se nám podařilo domluvit, že budou převezeny do nemocnic. Druhou zprávou je, že máme další pozitivní test. Netýká se však klientů, ale zaměstnankyně. Ale i v tom nedobrém je dobré to, že ta paní je již delší dobu v karanténě,” potvrdil ředitel Domova seniorů IRIS. MIchal Mariánek. 

Hygienici potvrzují, že nejvíce ohroženou skupinou obyvatelstva jsou právě starší a nemocní lidé.

---

Orlová šetrným způsobem dezinfikuje město

Orlová se také pustila do dezinfekce města. Používá prostředek, který je šetrný k životnímu prostředí a na povrchu zůstane i několik dnů.

Prioritou pro každé město je, aby udělalo maximum pro zamezení šíření infekce. Proto i Orlová se už v pátek pustila do dezinfekce veřejných prostranství. Aplikaci provádí ve večerních hodinách.

"My jsme se rozhodli, že budeme v té první fázi stříkat veškeré autobusové zastávky včetně míst kolem košů a příslušenství, co je vedle toho. Zastávek máme 53 a bude to ve dvou dnech od 19 hodin do půlnoci. Tím se omlouváme občanům města, jelikož postřikovač je motorový, tak je budeme chvilku rušit, ale já myslím, že za to zdraví to stojí,” řekl místostarosta Orlové Miroslav Koláček (KSČM).

Sehnat dezinfekci není jednoduché ani levné. Radnice také myslela na to, aby látka nebyla agresivní.

"Dezinfekce není na alkoholové bázi, je příjemná pro životní prostředí. To znamená, zabíjí jenom viry, to znamená neublíží to přírodě. Vydrží to až týden ta aplikace, což je další plus a je dobře, že to děláme, protože víme, že ta doba není normální a je třeba ochránit lidi,” dodal starosta Orlové Miroslav Chlubna (NEZ+Změna pro lidi).

V této době je důležité, aby si lidé navzájem pomáhali. Proto firma, která prováděla dezinfekci veřejných prostranství poskytla tuto službu zdarma. V tomto týdnu začne radnice prostřednictvím Služeb města Orlové také s dezinfekcí kontejnerových stání.

---

Radnice v NJ řeší dopady koronaviru na rozpočet

Novojičínská radnice začala řešit dopad koronavirové nákazy a krizového stavu na rozpočet města. Jednotlivé odbory už dostaly za úkol hledat úspory. Škrtat se bude v investičních akcích i v provozních výdajích.

Rozpočet Nového Jičína pro letošní rok počítal s příjmy ve výši 685 milionů korun. V současné krizové situaci už je jasné, že tento předpoklad nebude naplněn.   

“Poslanecká sněmovna schválila novelu zákona o státním rozpočtu, kde se počítá s výrazným úbytkem daňových příjmů. Ty se samozřejmě promítnou i v rámci rozpočtového určení daní a  výnosu z daní, které stát posílá městům, obcím a krajům,” konstatoval Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína.  

Na tuto situaci bude muset úpravou rozpočtu reagovat i Nový Jičín. Dalším výpadkem v příjmech bude například avizované snížení nájemného podnikatelům v prostorách města, kteří museli nařízením vlády uzavřít provozovny, nebo propad tržeb z městských zařízení. Současně už tedy radnice připravuje také úsporná opatření. 

“My jsme zadali vedoucím odborů úkol, aby identifikovali možné úspory, ať už na straně konkrétních akcí investičního charakteru, nebo na straně provozních výdajů,” uvedl místostarosta.  

Zasahovat město nebude do projektů, které probíhají, což je například rekonstrukce střechy zimního stadionu nebo stavba kiosku u nádrže Čerťák. 

“V tuto chvíli ani nezastavujeme akce, které byly v plánu v rámci soutěžené ve veřejné zakázce, takže tyto akce probíhají,” dodal Václav Dobrozemský. 

Omezení by se naopak mohlo týkat investičních akcí, u kterých ještě není zpracovaná projektová dokumentace, jiné projekty by v rámci úspor mohly být rozloženy do etap. 

---

Hasiči z Moravskoslezského kraje mají za sebou víkend s několika většími požáry

Uplynulý víkend v Moravskoslezském kraji poznamenalo několik větších požárů. Hořely domy, dílny i lesy. Škoda se počítá v milionech. Jako zázrakem se při požárech nikdo nezranil.

První větší požár vypukl v pátek večer ve Vratimově. V místní části Horní Datyně hasiči bojovali s plameny, které poškodily rodinný dům. Zřejmě při používání krbu došlo k požáru střechy. Škoda byla odhadnuta na jeden milion korun.

Komplikovanější zásah čekal hasiče v sobotu večer ve Slezské Ostravě. Už při jejich příjezdu byly v plamenech vrata, osobní automobil a větší část členitého třípodlažního rodinného domu.

"Operační středisko hasičů bylo o události informováno v sobotu krátce po čtvrt na osm večer jako o požáru vrat. Do Počáteční ulice vyjely čtyři jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje ze stanic Slezská Ostrava, Fifejdy, Přívoz a Zábřeh, společně s nimi dvě jednotky dobrovolných hasičů – Radvanice a Heřmanice. Hasičům ztěžovaly zásah členitost domu a obtížný přístup. Přesto dostali oheň pod kontrolu už za hodinu, dohašování rozebíráním střešních konstrukcí jim zabralo několik dalších hodin i přes sobotní půlnoc. 

Do série víkendových požárů patří také sobotní požár v Trojanovicích na Novojičínsku. Vyhořela tam budova bývalého kravína přestavěná na dílny a sklady. Příčinou požáru byla patrně nedbalost při řezání kovového materiálu. Škoda na dílně, dvou osobních automobilech a dvou motorkách byla předběžně odhadnuta na téměř dva miliony korun. 

V neděli ráno vypukl požár v Petřvaldě na Novojičínsku. V rodinném domě vyhořely dva pokoje, kotelna a poškozena byla i střecha. Škoda se blíží k jednomu milionu korun. 

Vedle těchto větších požárů hasiči o víkendu zasahovali také u mnoha dalších událostí. 

Například v Klimkovicích zachraňovali malé dítě uvězněné v úzkém prostoru.

---

Havířov se dohodl s ŘSD na řešení křižovatky na Ostravské

Svodidla, která by zamezila odbočení v křižovatce na Ostravské před Havířovem, nebudou. Právě na tom se dohodlo Ředitelství silnic a dálnic s vedením Havířova. K návrhu řešení musí říct stanovisko ještě policie.

Havířov se dohodl s Ředitelstvím silnic a dálnic na kompromisním řešení, které budou společně prosazovat při vyřešení nebezpečné křižovatky na Ostravské ulici. Ke schůzce došlo poté, co soud vyhověl městu s žalobou. ŘSD plánovalo úplné zamezení odbočení v křižovatce. To by ale dle Havířova vedlo k dlouhým kolonám.

"Na tom společném jednání jsme se dohodli, že budeme usilovat o realizaci, kterou jsme již navrhovali v našich námitkách proti opatření obecné povahy a to znamená, že výjezd z Havířova budeme chtít pokrýt úsekovým měřením rychlosti. A všechna odbočení, kromě odbočení na Šumbark, budou uzavřena. Toto odbočení ponecháme tak, aby se nám neucpal kruhový objezd," řekl náměstek primátora Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL).

Nyní bude záležet na tom, jak se k návrhu obou stran postaví krajský úřad a policie.

"Tato problematika se řeší už delší dobu. Nicméně každé opatření, které přispívá k bezpečnosti v silničním provozu a snížení nehodovosti, policie vítá. Novými návrhy se policie bude zabývat a vydá stanovisko,” řekla mluvčí PČR Karviná Zlatuše Viačková.

S návrhem úpravy opatření souhlasí i sousední město Šenov, které se také připojilo k žalobě.

---

Fotbalové srdce Jiřího Fraita navždy dotloutklo

Velmi smutná zpráva přišla v pátek 3. dubna z jihomoravských Divnic. Ve věku 64 let zemřel po krátké a těžké nemoci bývalý dlouholetý předseda stonavského sportovního klubu Jiří Frait.

„Fotbal to byl vždycky můj život. S klukama tady ve Stonavě jsem pořád ve styku a minimálně dvakrát za sezónu se na ně přijedu podívat,“ řekl přesně před rokem Jirka Frait, kdy mu vedení obce a sportovního klubu Stonava děkovalo za vše, co pro Stonavu a zejména pak pro sport v obci před odchodem do důchodu udělal. Bohužel, další zápas stonavského manšaftu už neuvidí, v pátek 3. dubna jeho fotbalové srdce navždy dotlouklo.

„Tato smutná zpráva nás všechny překvapila a všichni jsme ji přijali s velkým zármutkem. Jirka byl v našem kolektivu velmi oblíben a to pro svou kamarádskou, veselou povahu, velké organizační schopnosti a profesní zdatnost. Celým srdcem miloval sport a věnoval se mu v každé volné chvíli, především pak fotbalu. Dlouhá léta zastával v obci funkci předsedy SK Stonava. Dovedl naše sportovce na důstojná místa v tabulkách. Jirka nám bude moc scházet,“ konstatoval starosta Stonavy Ondřej Feber.

Poslední rozloučení s Jirkou Fraitem se usluteční v úzkém rodinném kruhu v úterý 7. dubna ve 14 hodin v kostele svatého Vojtěcha a svaté Cecílie v jihomoravském  Slavičíně. Stonava ale na něj nikdy nezapomene.

„Odešel člověk, který Stonavě hodně dal. Pro sportovní klub toho udělal strašně moc. Za jeho působení se přestavěl celý areál. Namátkou vzpomenu hřiště, tribuna, budovy, postavila se sportovní hala, celé zázemí, udělal velký kus jak pro obec Stonavu tak i pro sport a zvlášť pro fotbal, který miloval. Byl to člověk s dobrým srdíčkem. Bude chybět celému sportovnímu klubu Stonava, kde jsou nejenom fotbalisté, ale také šachy, judo, aerobic, sálová kopaná a turistika. Bude navždy v našich stonavských srdíčkách. Děkujeme Jirko za vše,“ řekl předseda SK Stonava Martin Cyroň.

---

Mohlo by Vás také zajímat

Pořad: Regionální zprávy POLAR
06. dubna 2020, 16:00

Odběrový tým zasahoval i v Alzheimercentru Ostrava

Několik dnů žijí v nejistotě klienti i zaměstnanci specializovaného Alzheimercentra v Ostravě-Vítkovicích. U jedné klientky byla potvrzena nákaza koronavirem. Domov však dosud nemá výsledky od všech ostatních klientů a pracovníků.

Nákaza koronavirem Covid-19 byla ve vítkovickém Alzheimercentru prokázána minulý týden. Klientka byla převezena do nemocnice a domov provedl veškerá nutná opatření. 

“Potvrzuji, že byl u nás jeden pozitivní nález u klientky, která byla převezena ze čtvrtku na pátek do Vítkovické nemocnice, a to z toho důvodu, že měla nespecifické příznaky a v rámci prevence jsme chtěli pacientku zajistit. Byl diagnostikován koronavirus a pacientka byla následně odeslána do Fakultní nemocnice Ostrava. My dodržujeme už dlouhodobě od počátku března nastavené bezpečnostní hygienické opatření v souladu s legislativou a v souladu s doporučením ministerstva zdravotnictví. Situace v centru je stabilizovaná,” uvedla ředitelka Alzheimercentra Ostrava Simona Lipovská. 

V sobotu provedl specializovaný tým odběry vzorků u všech klientů a také pracovníků. 

"Celkem musely být odebrány vzorky pětasedmdesáti klientům centra a osmi desítkám zaměstnancům. Záchranáři využili své vybavení pro mimořádnou událost, včetně stanu, který po postavení sloužil jako odběrové místo, do něhož postupně pracovníci Alzheimer centra přicházeli. Hromadný odběr prováděli záchranáři v minulých dnech již dvakrát, tento byl však svým rozsahem největší,” řekl mluvčí moravskoslezské záchranné služby Lukáš Humpl. 

Hromadný odběr se konal také minulý týden v ostravském Domově seniorů IRIS. 

“Ta pozitivní zpráva je, že těch 8 pozitivních klientek, které jsou u nás,  se nám podařilo domluvit, že budou převezeny do nemocnic. Druhou zprávou je, že máme další pozitivní test. Netýká se však klientů, ale zaměstnankyně. Ale i v tom nedobrém je dobré to, že ta paní je již delší dobu v karanténě,” potvrdil ředitel Domova seniorů IRIS. MIchal Mariánek. 

Hygienici potvrzují, že nejvíce ohroženou skupinou obyvatelstva jsou právě starší a nemocní lidé.

---

Orlová šetrným způsobem dezinfikuje město

Orlová se také pustila do dezinfekce města. Používá prostředek, který je šetrný k životnímu prostředí a na povrchu zůstane i několik dnů.

Prioritou pro každé město je, aby udělalo maximum pro zamezení šíření infekce. Proto i Orlová se už v pátek pustila do dezinfekce veřejných prostranství. Aplikaci provádí ve večerních hodinách.

"My jsme se rozhodli, že budeme v té první fázi stříkat veškeré autobusové zastávky včetně míst kolem košů a příslušenství, co je vedle toho. Zastávek máme 53 a bude to ve dvou dnech od 19 hodin do půlnoci. Tím se omlouváme občanům města, jelikož postřikovač je motorový, tak je budeme chvilku rušit, ale já myslím, že za to zdraví to stojí,” řekl místostarosta Orlové Miroslav Koláček (KSČM).

Sehnat dezinfekci není jednoduché ani levné. Radnice také myslela na to, aby látka nebyla agresivní.

"Dezinfekce není na alkoholové bázi, je příjemná pro životní prostředí. To znamená, zabíjí jenom viry, to znamená neublíží to přírodě. Vydrží to až týden ta aplikace, což je další plus a je dobře, že to děláme, protože víme, že ta doba není normální a je třeba ochránit lidi,” dodal starosta Orlové Miroslav Chlubna (NEZ+Změna pro lidi).

V této době je důležité, aby si lidé navzájem pomáhali. Proto firma, která prováděla dezinfekci veřejných prostranství poskytla tuto službu zdarma. V tomto týdnu začne radnice prostřednictvím Služeb města Orlové také s dezinfekcí kontejnerových stání.

---

Radnice v NJ řeší dopady koronaviru na rozpočet

Novojičínská radnice začala řešit dopad koronavirové nákazy a krizového stavu na rozpočet města. Jednotlivé odbory už dostaly za úkol hledat úspory. Škrtat se bude v investičních akcích i v provozních výdajích.

Rozpočet Nového Jičína pro letošní rok počítal s příjmy ve výši 685 milionů korun. V současné krizové situaci už je jasné, že tento předpoklad nebude naplněn.   

“Poslanecká sněmovna schválila novelu zákona o státním rozpočtu, kde se počítá s výrazným úbytkem daňových příjmů. Ty se samozřejmě promítnou i v rámci rozpočtového určení daní a  výnosu z daní, které stát posílá městům, obcím a krajům,” konstatoval Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína.  

Na tuto situaci bude muset úpravou rozpočtu reagovat i Nový Jičín. Dalším výpadkem v příjmech bude například avizované snížení nájemného podnikatelům v prostorách města, kteří museli nařízením vlády uzavřít provozovny, nebo propad tržeb z městských zařízení. Současně už tedy radnice připravuje také úsporná opatření. 

“My jsme zadali vedoucím odborů úkol, aby identifikovali možné úspory, ať už na straně konkrétních akcí investičního charakteru, nebo na straně provozních výdajů,” uvedl místostarosta.  

Zasahovat město nebude do projektů, které probíhají, což je například rekonstrukce střechy zimního stadionu nebo stavba kiosku u nádrže Čerťák. 

“V tuto chvíli ani nezastavujeme akce, které byly v plánu v rámci soutěžené ve veřejné zakázce, takže tyto akce probíhají,” dodal Václav Dobrozemský. 

Omezení by se naopak mohlo týkat investičních akcí, u kterých ještě není zpracovaná projektová dokumentace, jiné projekty by v rámci úspor mohly být rozloženy do etap. 

---

Hasiči z Moravskoslezského kraje mají za sebou víkend s několika většími požáry

Uplynulý víkend v Moravskoslezském kraji poznamenalo několik větších požárů. Hořely domy, dílny i lesy. Škoda se počítá v milionech. Jako zázrakem se při požárech nikdo nezranil.

První větší požár vypukl v pátek večer ve Vratimově. V místní části Horní Datyně hasiči bojovali s plameny, které poškodily rodinný dům. Zřejmě při používání krbu došlo k požáru střechy. Škoda byla odhadnuta na jeden milion korun.

Komplikovanější zásah čekal hasiče v sobotu večer ve Slezské Ostravě. Už při jejich příjezdu byly v plamenech vrata, osobní automobil a větší část členitého třípodlažního rodinného domu.

"Operační středisko hasičů bylo o události informováno v sobotu krátce po čtvrt na osm večer jako o požáru vrat. Do Počáteční ulice vyjely čtyři jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje ze stanic Slezská Ostrava, Fifejdy, Přívoz a Zábřeh, společně s nimi dvě jednotky dobrovolných hasičů – Radvanice a Heřmanice. Hasičům ztěžovaly zásah členitost domu a obtížný přístup. Přesto dostali oheň pod kontrolu už za hodinu, dohašování rozebíráním střešních konstrukcí jim zabralo několik dalších hodin i přes sobotní půlnoc. 

Do série víkendových požárů patří také sobotní požár v Trojanovicích na Novojičínsku. Vyhořela tam budova bývalého kravína přestavěná na dílny a sklady. Příčinou požáru byla patrně nedbalost při řezání kovového materiálu. Škoda na dílně, dvou osobních automobilech a dvou motorkách byla předběžně odhadnuta na téměř dva miliony korun. 

V neděli ráno vypukl požár v Petřvaldě na Novojičínsku. V rodinném domě vyhořely dva pokoje, kotelna a poškozena byla i střecha. Škoda se blíží k jednomu milionu korun. 

Vedle těchto větších požárů hasiči o víkendu zasahovali také u mnoha dalších událostí. 

Například v Klimkovicích zachraňovali malé dítě uvězněné v úzkém prostoru.

---

Havířov se dohodl s ŘSD na řešení křižovatky na Ostravské

Svodidla, která by zamezila odbočení v křižovatce na Ostravské před Havířovem, nebudou. Právě na tom se dohodlo Ředitelství silnic a dálnic s vedením Havířova. K návrhu řešení musí říct stanovisko ještě policie.

Havířov se dohodl s Ředitelstvím silnic a dálnic na kompromisním řešení, které budou společně prosazovat při vyřešení nebezpečné křižovatky na Ostravské ulici. Ke schůzce došlo poté, co soud vyhověl městu s žalobou. ŘSD plánovalo úplné zamezení odbočení v křižovatce. To by ale dle Havířova vedlo k dlouhým kolonám.

"Na tom společném jednání jsme se dohodli, že budeme usilovat o realizaci, kterou jsme již navrhovali v našich námitkách proti opatření obecné povahy a to znamená, že výjezd z Havířova budeme chtít pokrýt úsekovým měřením rychlosti. A všechna odbočení, kromě odbočení na Šumbark, budou uzavřena. Toto odbočení ponecháme tak, aby se nám neucpal kruhový objezd," řekl náměstek primátora Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL).

Nyní bude záležet na tom, jak se k návrhu obou stran postaví krajský úřad a policie.

"Tato problematika se řeší už delší dobu. Nicméně každé opatření, které přispívá k bezpečnosti v silničním provozu a snížení nehodovosti, policie vítá. Novými návrhy se policie bude zabývat a vydá stanovisko,” řekla mluvčí PČR Karviná Zlatuše Viačková.

S návrhem úpravy opatření souhlasí i sousední město Šenov, které se také připojilo k žalobě.

---

Fotbalové srdce Jiřího Fraita navždy dotloutklo

Velmi smutná zpráva přišla v pátek 3. dubna z jihomoravských Divnic. Ve věku 64 let zemřel po krátké a těžké nemoci bývalý dlouholetý předseda stonavského sportovního klubu Jiří Frait.

„Fotbal to byl vždycky můj život. S klukama tady ve Stonavě jsem pořád ve styku a minimálně dvakrát za sezónu se na ně přijedu podívat,“ řekl přesně před rokem Jirka Frait, kdy mu vedení obce a sportovního klubu Stonava děkovalo za vše, co pro Stonavu a zejména pak pro sport v obci před odchodem do důchodu udělal. Bohužel, další zápas stonavského manšaftu už neuvidí, v pátek 3. dubna jeho fotbalové srdce navždy dotlouklo.

„Tato smutná zpráva nás všechny překvapila a všichni jsme ji přijali s velkým zármutkem. Jirka byl v našem kolektivu velmi oblíben a to pro svou kamarádskou, veselou povahu, velké organizační schopnosti a profesní zdatnost. Celým srdcem miloval sport a věnoval se mu v každé volné chvíli, především pak fotbalu. Dlouhá léta zastával v obci funkci předsedy SK Stonava. Dovedl naše sportovce na důstojná místa v tabulkách. Jirka nám bude moc scházet,“ konstatoval starosta Stonavy Ondřej Feber.

Poslední rozloučení s Jirkou Fraitem se usluteční v úzkém rodinném kruhu v úterý 7. dubna ve 14 hodin v kostele svatého Vojtěcha a svaté Cecílie v jihomoravském  Slavičíně. Stonava ale na něj nikdy nezapomene.

„Odešel člověk, který Stonavě hodně dal. Pro sportovní klub toho udělal strašně moc. Za jeho působení se přestavěl celý areál. Namátkou vzpomenu hřiště, tribuna, budovy, postavila se sportovní hala, celé zázemí, udělal velký kus jak pro obec Stonavu tak i pro sport a zvlášť pro fotbal, který miloval. Byl to člověk s dobrým srdíčkem. Bude chybět celému sportovnímu klubu Stonava, kde jsou nejenom fotbalisté, ale také šachy, judo, aerobic, sálová kopaná a turistika. Bude navždy v našich stonavských srdíčkách. Děkujeme Jirko za vše,“ řekl předseda SK Stonava Martin Cyroň.

---

Zdroj: https://polar.cz/porady/regionalni-zpravy/regionalni-zpravy-polar-06-04-2020-16-00