Vítkovický miniexpres

Úspěchy a ocenění dětí ze ZŠ Šalounova

Úspěchy a ocenění dětí ze ZŠ Šalounova

Kromě úspěchů v získávání dotací na různé projekty je ZŠ Šalounova úspěšná taky v různých soutěžích. Děti z pracoviště Halasova se zúčastnily výtvarné soutěže a děti ze Šalounové soutěže Píšeme v Romštině.

Jaromír Šedý, ředitel ZŠ Šalounova: "V poslední době jsme měli takový hezký úspěch ve výtvarné soutěži. Naši žáci obsadili v  kategorii pro první stupeň i pro druhý stupeň první místa. Dále jsme byli úspěšní i v soutěži Romea, kdy žáci poslali své práce a pak to byla kategorie, kde jsme vyhráli dvě první místa, a to bylo mluvené slovo, tam bylo nějakých 170 žáků přihlášených, takže si myslím, že to umístění na prvních místech je velmi hezké.."

Margareta Michopulu (ANO), místostarostka Ostrava-Vítkovice: "Tak jsem tyto děti pozvala k nám na radnici a ocenila jsem je i já, poděkovala jsem za to že prezentují vlastně náš obvod což je taky hrozně přínosné.. i pro ty rodiče si myslím, že když uvidí někde fotografii svého dítěte, tak to mám přínos i pro ty rodiny, že se mohou pochlubit, že jejich děti něčeho dosáhly."

Vítkovická radnice dělá také spoustu osvětové činnosti. Nedávno asi čtyřicítka dětí navštívila kontaktní centrum Renarkon.

"Udělali jsme jim workshop a zajistili jsme jim to, že se mohli podívat jak to vypadá a na co ten Renarkon tady je. Požádala jsem potom děti, aby mi z toho udělaly nějaký výstup, nějaké zprávy, nějakou zpětnou vazbu. Byla jsem velice překvapená co to dětem dalo a byly krásné ty zprávy což pro mě je hrozně přínosné, protože vidím, že ta práce má smysl. " Dodává Margareta Michopulu (ANO), místostarostka Ostrava-Vítkovice.

anketa: žáci ZŠ Šalounova, pracoviště Halasova:

"Přednáška byla velmi zajímavá tím, že vlastně nebylo to jenom o nějaké jedné dané věci, ale bylo to celkově. Takže jsme se mohli vyptávat. Bylo to velmi rozsáhlé co se týče nějaké závislosti a drog. Říkali jsme si tam třeba co způsobuje marihuana a některé jiné látky. My jsme potom o tom celém měli psát projekt nebo nějakou zprávu co jsme si z toho odnesli.."

"Sympatické mi na projektu přišlo, že lidé, kteří jsou vyléčení z drog mohou pomáhat těm, kteří mají nějaké závislosti a mohou tam chodit, mluvit s nimi, pomáhat jim. "

O dalších projektech ZŠ Šalounova vás budeme již brzy informovat v jednom z dalších dílů vítkovického miniexpresu.---Mohlo by Vás také zajímat