Vítkovický miniexpres

Už po třiadvacáté proběhla Tříkrálová sbírka

Už po třiadvacáté proběhla Tříkrálová sbírka

Do ulic Ostravy vyrazili v minulých týdnech malí koledníci v doprovodu dospělých a také tři králové. Chodili dům od domu, lidem přinášeli požehnání a žádali o finanční příspěvek do tradiční Tříkrálové sbírky, která letos slaví 23 let.

Martin Pražák, ředitel Charity Ostrava: “ V letošním roce lze poskytnout finanční příspěvky jednak do těchto pokladniček a to je ten základ Tříkrálové sbírky, ale lze rovněž podpořit Tříkrálovou sbírku prostřednictvím QR kódu.” 

Tříkrálová skupina navštěvovala vítkovickou radnici i vpřed-kovidové době.

Martin Pražák, ředitel Charity Ostrava: “I v té době lidé, kteří žijí ve Vítkovicích byli velice vstřícní. Ale je pravda, že v letošním roce to bylo mimořádné."

  Není to však první projekt charitativního druhu, který radnice podpořila. Městský obvod Vítkovice vydal nástěnný kalendář na rok 2023 v podobě, jaká ve sféře české veřejné správy nemá obdoby. 

RIchard Čermák (OSTRAVAK), starosta MOb Ostrava-Vítkovice: “Taky jsme s charitou udělali projekt kalendáře, kdy za přispění naši radnice a hlavně zaměstnankyň, které se nechali vyfotit v našich prostorách, vznikl kalendář, který je na prodej a všechny peníze, které půjdou z prodeje potom na charitu Ostrava."

Martin Pražák, ředitel Charity Ostrava: “V letošním roce bychom byli moc rádi, kdybychom z těch finančních prostředků mohli podpořit například sociální šatník, vybavení startovacích bytů.” 

Petr Matěj, vedoucí Azylového domu pro matky s dětmi: “Jedním ze záměrů Tříkrálové sbírky je i rekonstrukce zahrady v azylovém domě pro matky s dětmi, který se nachází na ulici Jedličkova v Ostravě-Zábřehu. A budou tyto záměry i na hospic svatého Lukáše a také na domov pokojného stáří svatého Václava.”

Celkový výtěžek Tříkrálové sbírky budeme znát v posledním lednovém týdnu a budeme Vás o něm informovat ve vysílání televize Polar.

---Mohlo by Vás také zajímat