Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Jazz ve městě / festival

26.07. 17:30

Tradiční hudební svátek, festival Jazz ve městě, se letos vrací do léta a pod širé nebe. V areálu frýdeckého zámku si užijeme dva neopakovatelné hudební večery ve společnosti zpěvaček Anny Marii Jopek, GANNA a dalších umělců světové úrovně, z velké části s úzkou vazbou na náš region.

Program představí všechny možné podoby jazzu včetně propojení s elektronikou na závěr pátečního i sobotního večera. Kromě hudby si budeme moci vychutnat také kvalitní gastronomii a vítaný oddech zajistí chillout zóna v zámeckém parku.

JAZZ VE MĚSTĚ | 26.–27. 7. 2024 | AREÁL FRÝDECKÉHO ZÁMKU

Kromě špičkového jazzu z Česka se představí muzikanti z Polska, Ameriky, Rakouska, Německa i Ukrajiny, pečlivě vybraní novým dramaturgem festivalu, Radimem Přidalem. Mezi headlinery festivalu budou dvě úžasné hudebnice. „Největší hvězdou je polská zpěvačka a skladatelka Anna Maria Jopek, která přijede s all-star kvintetem Piotra Wojtasika, složeným z opravdových legend polského jazzu,“ říká dramaturg festivalu Jazz ve městě Radim Přidal. „Mezi headlinery můžeme určitě počítat i ukrajinskou zpěvačku žijící v Berlíně Gannu Grynivu, vystupující pod uměleckým jménem GANNA. Její hudba má základy v ukrajinském folklóru v kombinaci s elektronikou a vokální improvizací. Mimochodem, téměř polovina kapel v programu má ve svém čele ženy,“ doplňuje Radim Přidal.

Letošní program bude velmi pestrý a představí všechny možné podoby jazzu i s přesahy do jiných žánrů. „Kapela Undo Redo, kterou můžete znát pod dřívějším názvem Post Noisy Pots, pracuje s improvizací na základě elektronické taneční hudby a na závěr pátečního večera předvede show, u které určitě nevydržíte sedět. Kromě špičkového moderního jazzu, zpívaného i instrumentálního, bude ke slyšení i swing v podání česko-rakouských Hot Brew, nebo power blues tria Bladderstones, jazz s beskydským folklórem zahraje Marian Friedl se svou all-star kapelou Baroshi, písničkářství zase reprezentuje éterická zpěvačka Nika,“ upřesňuje Radim Přidal.

Řada účinkujících světové úrovně, která přijala pozvání na festival do Frýdku-Místku, má také úzkou vazbu na region Moravskoslezského kraje. „Je to například bubeník Václav Pálka, který žije dlouhodobě ve švýcarské Basileji. Ten zahraje s polskými spoluhráči v čele s kytaristou Szymonem Mikou, jedním z nejlepších hráčů v Evropě v generaci třicátníků, který v České republice vystupuje jen velmi zřídka. Koncert této formace bude pro náš festival zcela exkluzivní,“ vysvětluje Radim Přidal. A to není zdaleka vše. Hned ve dvou formacích vystoupí vyhledávaný vídeňský saxofonista Štěpán Flagar, který pochází z Tísku u Ostravy, bubeník Petr Nohavica s původně kalifornskou zpěvačkou Allison Wheeler, žijící v Zubří, berlínský akordeonista Vojtěch Drnek je zase rodákem z Budišova nad Budišovkou, z okolí Frýdku-Místku pochází také kytarista Jan Lacina, bubeník Michal Wierzgoń, nebo kontrabasista Martin Kocián. Dramaturg festivalu, frýdeckomístecký rodák a kytarista Radim Přidal, na festivale vystoupí také, a to na úvod se svým projektem Point of Few se zpěvačkou Allison Wheeler jako hostem, a na oplátku zahostuje během vystoupení jejího projektu Winterspring.

http://www.kulturafm.cz//detail-akce/jazz-ve-meste/37503/icalrepeat.detail/-

www.kulturafm.cz

Místo

Areál Frýdeckého zámku
Zámecké nám. 1264, 738 01 Frýdek-Místek 1

Vstupné

Vstupenka

Koupit vstupenku

Provozovatel

Kultura FM

Sdílet