Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

11 důvodů, proč v létě vyrazit do Velkých Karlovic

Udělejte si o prázdninách výlet do Velkých Karlovic. Ať už vyrazíte na otočku nebo rovnou na pár dnů, Resort Valachy v údolí Léskové je úžasné místo, kde si užijí milovníci relaxace, dobrého jídla, sportovci i rodiny s dětmi.

Co si nenechat ujít?

Koupání i relaxace ve Wellness Horal

Relaxace není nikdy dost! Dopřejte si zábavu i odpočinek ve Wellness Horal: koupání ve třech termálních bazénech, trochu sportu ve fitku i lenošení v saunovém světě se saunovými rituály nebo při exotické masáži. V létě jsou hitem venkovní opalovací terasy a venkovní whirlpool.

* TIP: Využijte Tematické dny s akčními cenami vstupného: Pondělní relax pro dva, Dámské úterý, Seniorská středa, Pánský čtvrtek, Páteční bazény pro děti za 99 Kč.

Letní dovolená s programem na každý den

Doporučujeme zůstat přes noc, abyste si užili odpočinek ve wellness úplně neomezeně. V ceně letních pobytů v hotelech Lanterna a Horal je vedle snídaně a večeře také volný vstup do wellness a pestrý program na každý den. Těšte se na hudební večery s dobrým jídlem na terase, ranní jógu i aqua fitness v bazénu, můžete si půjčit elektrokolo nebo si vyzkoušet golf a pro děti jsou připraveny animační programy a lekce tenisu či inline bruslení. V okolí je spousta značených turistických i cyklistických tras. TIP: Čím víc nocí zůstanete, tím větší slevu obdržíte.

Lanterna po rekonstrukci láká na novinky

Poznejte nový komfort Spa hotelu Lanterna, který je dokonalou oázou klidu a zážitkové gastronomie. Po rekonstrukci má venkovní terasu, proměnou prošla restaurace, kde přibyl lounge bar s velkou vinotékou. Velkým lákadlem jsou nové pokoje s balkonem nebo pokoje se zimní zahradou s vanou přímo u okna.
Wellness den pro zdraví

Potřebujete si nutně odpočinout, ale není čas na vícedenní dovolenou? Dopřejte si aspoň jeden relaxační den - Wellness den pro zdraví. Stejnojmenný balíček služeb zahrnuje celodenní pobyt ve Wellness Horal, masáž či beauty ošetření a tříchodový oběd.

Kurzy pečení valašských frgálů

Naučte se péct tradiční krajové koláče – frgály! Kurzy pečení s pekařkou Resortu Valachy se konají o prázdninách v úterky a neděle. Odnesete si nejen svůj vlastnoručně vyrobený frgál, ale i spoustu nových informací a zážitků.

Hudební večery a grilování na terase

Terasa hotelu Horal je místem, kde se dá příjemně spočinout během výletu, užít si dobré jídlo a pohodu s výhledem do údolí. Středeční prázdninové večery opět zpříjemní od 18:30 živá hudba (Bolek Vjaclovský, Kamila Polonyová, Pavla Sivíková a další muzikanti). V sobotu se od 11:30 můžete stavit na grilované speciality.

Letní degustační menu ve Vyhlídce

Pochutnáte si raději v klidném prostředí? Dopřejte si degustační menu s víny v zážitkové restauraci Vyhlídka ve Spa hotelu Lanterna. Od července tu nabízejí nové menu plné svěžích barev a vůní.

Vyzkoušejte si golf u Horalu

Láká vás vyzkoušet si golf? Rezervujte si program Golf pro každého na Golfovém hřišti Horal, připravený pro začátečníky a rodiny s dětmi. Čeká vás procházka s instruktorem, který vám vysvětlí základy a zkusíte si odpalování i hru na jamku. Ideální pro rodinu (max 2 dospělí + 3 děti).

Naučné stezky pro děti

Pro zábavu s dětmi doporučujeme naučné stezky Resortu Valachy. Velmi oblíbená je Kulíškova naučná stezka kolem hotelu Horal, kde navíc můžete děti odměnit Kulíškovou specialitou (s plyšákem v ceně) a nechat je vyřádit na Jupíkově hřišti. V lese nad hotelem Lanterna si nenechejte ujít Stezku valašských strašidel.

Elektrokola i lekce inline bruslení

Na své si přijdou i cyklisté. U hotelu Horal můžete využít půjčovnu elektrokol KTM a troufnout si i na náročnější terény v okolí. Pro rodinný výlet s dětmi je skvělá i nenáročná cyklostezka Bečva, která začíná kousek pod Horalem. V létě je možné si objednat lekci in-line bruslení se zkušenými instruktory a při deštivém počasí jistě přijde vhod bowling.

Týden kultury na Valašsku

Závěr prázdnin bude v Resortu Valachy tradičně zasvěcen Týdnu kultury na Valašsku. Zajděte si do cirkusového šapitó na Jaroslava Duška, Danu Morávkovou, Jana Čenského, Václava Vydru a další známé herce a skvělé komedie. Součástí bude i sobotní Rodinný den s pestrým programem pro děti.Palkovičtí převzali ocenění Vesnice roku na svých tradičních slavnostech

Ve sportovně-společenském areálu v centru Palkovic se konal tradiční Festival dechovky spojený se slavnostmi guláše a piva.

Paraglidistka neplánovaně přistála na stromě, sundali ji hasiči

Včera 18:51 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

U nepodařeného přistání paraglidistky zasahovaly v sobotu tři jednotky hasičů v Kunčicích pod Ondřejníkem. Při přistání totiž uvízla na stromě.

Návštěvníci havířovského koupaliště už mohou jezdit na nových tobogánech

Tento týden dorazily konečně do areálu koupaliště poslední díly pro dokončení výstavby nových tobogánů. První návštěvníci si mohli atrakci vyzkoušet o víkendu. Nadšení bylo velké.

V Beskydech nabouralo auto do spadlého stromu. Bouřky opět zaměstnávaly hasiče

Včera 7:44 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Bouřky posledních dní jsou stále velmi intenzivní. Přívalové deště přináší obrovské množství vody a silný vítr láme stromy. Hasiči v Moravskoslezském kraji mají od pátečního večera opět plno práce.

Na Slezské nainstalovali speciální cyklopanely, sloužit budou nejen cyklistům

Majitelé elektrokol mohou ve Slezské Ostravě nově využít speciální cyklo panely, díky kterým si mohou dobít baterii nebo dofoukat pneumatiky. Panely ale mají více funkcí užitečných nejen cyklistům. Slezská Ostrava je v rámci města úplně prvním obvodem, který na svých cyklostezkách panely instaluje.

Lidé v Havířově si stěžují na přechody pro chodce, interval je podle radnice nastaven správně

12. července 2024 11:07 | Havířov | Bára Kelnerová | Regionální zprávy POLAR

Lidé často volají na havířovský magistrát a stěžují si, že světelný interval pro bezpečný přechod komunikace není dostatečně dlouhý. Semafory jsou ale podle radnice nastaveny správně.

Záchranáři ve Frýdku-Místku dostali klíče od domů s byty pro seniory

11. července 2024 16:31 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček | Frýdeckomístecký expres

Záchranáři mají občas problémy dostat se do domů, kde bydlí senioři. Město jim proto nechalo vyrobit kopie klíčů od domů zvláštního určení. Ty budou mít k dispozici ve všech výjezdových vozech a tím pádem se snadno, například v noci, dostanou do bytových domů.

Radnice v Horní Suché neodkoupí finské domky

12. července 2024 11:00 | Horní Suchá | Bára Kelnerová | Miniexpres Horní Suché

Zastupitelé v Horní Suché na mimořádném zasedání rozhodli, že radnice neodkoupí od soukromého vlastníka jednu z lokalit finských domů. Lidé přitom měli zájem si následně domky od obce odkoupit.

Senior, kterého pobodal roj vos na Krnovsku, poděkoval za záchranu života

11. července 2024 15:02 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Účastnil se ekologické akce Hnutí Duha a zrovna pracoval v lese poblíž obce Hynčice na Krnovsku. 66letého seniora přitom najednou náhle pobodal roj vos. V těžko přístupném terénu se k němu musel k prvotnímu ošetření spustit lékař z vrtulníku. Pak ho převezli do nemocnice v Krnově. Nyní všem poděkoval za bleskovou záchranu života.

Dobrovolníci z celého světa pomáhají se záchranou Harrachovského pivovaru v Janovicích

11. července 2024 19:43 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Dobrovolníci z celého světa pomáhají se záchranou Harrachovského pivovaru v Janovicích u Rýmařova. Další kroky k záchraně historické stavby organizuje dobrovolnická organizace INEX která uspořádala work camp u janovického zámku.

Palkovičtí převzali ocenění Vesnice roku na svých tradičních slavnostech

Ve sportovně-společenském areálu v centru Palkovic se konal tradiční Festival dechovky spojený se slavnostmi guláše a piva.

David Moravec

12. července 2024 13:38 | Celý MS kraj | Renáta E. Orlíková

ředitel festivalu

Ivan Strachoň (KSČM)

12. července 2024 13:34 | Celý MS kraj | Renáta E. Orlíková

lídr v krajských volbách

Srpnový velký závod dračích lodí na Slezské Hartě měl předehru v závodě mládeže

12. července 2024 11:10 | Celý MS kraj | Karel Soukop | Jesenický expres

Závody dračích lodí mládeže na Slezské Hartě měly být původně jen malou pozvánkou na velké závody dospělých v srpnu. Účast celkem 14 posádek základních i středních škol a atmosféra závodů si však za těmi velkými vůbec nezaostávala.

Bruntálská sportovní gymnastika načala novou kapitolu svých dějin mezinárodním trojbojem

12. července 2024 11:01 | Celý MS kraj | Karel Soukop | Jesenický expres

Novou kapitolu svých dějin nakousla bruntálská sportovní gymnastika TJ Praděd. V loňském roce se městu podařilo prosadit Zafinancovat novou pružnou podlahu, která splňuje podmínky pro mezinárodní závody. A právě ty si bruntálské gymnastky poprvé vyzkoušely.

Farma ve Staré Vodě u Světlé Hory obhájila titul Regionální potravina MS kraje

12. července 2024 10:53 | Celý MS kraj | Karel Soukop | Jesenický expres

Farma U Stromovouse ve Staré Vodě obhájila titul Regionální potravina MS kraje. Získala ho za Jesenický horský sýr z vlastní produkce. Na farmě chovají vlastní krávy plemene Jersey a hnědé krátkosrsté kozy. Na oslavu titulu na farmě pořádali veřejnou ochutnávku sýrů.