Vánoce s Martinem Chodúrem v Gongu

20.12. 20:00

Martin Chodúr si splnil velký sen – natočil desku s šedesáti členy Janáčkovy filharmonie Ostrava v čele s dirigentem Markem Prášilem. Na albu se podílel textově i aranžérsky a společně s dramaturgem Janem Adamem sestavili čtrnáct vánočních písní a koled. Album pojmenovali podle titulní písně Hallelujah. Písně nejen z tohoto alba pak zazní i na koncertě s JFO a stejným dirigentem v Gongu 20. prosince 2018 od 19 hodin.

Co historicky prvního vítěze talentové soutěže Superstar a majitele sytého barytonu Martina Chodúra přivedlo k rozhodnutí natočit po třech albech s vlastní tvorbou (Let’s Celebrate, Manifest a Martin Chodúr 3) vánoční album? 

„Na vánoční repertoár jsem se rozhodl soustředit i proto, že vánoční koledy a písně zpívám také svému synovi Martínkovi, který se narodil 1. ledna 2016. Ukázalo se, že je má rád a dokáže při jejich poslechu klidně sedět a pěkně poslouchat. Tedy pokud zrovna netančí po celém bytě! Koledy a vánoční písně jsou součástí naší společné kultury a je důležité, abychom je uchovali i pro další generace. Nikdo si ke koledám nezíská vztah, pokud je slyší jen ve škole nebo v televizi. Slyšet je doopravdy, z úst svých rodičů, v té krásné atmosféře svátků, je nenahraditelné. Právě tomuto pocitu se chci přiblížit na tomto albu i na svých vánočních koncertech. Mám pocit, jako bych je zpíval sám svému synovi, a ne jen cizím lidem ve tmě. Jsou to pro mě vskutku magické okamžiky a já doufám, že pro posluchače budou taky,“ upřesňuje sám zpěvák. Vánoční písně a koledy Martina Chodúra s názvem Hallelujah vydává Supraphon na CD s obsáhlým bookletem i digitálně.
Vstupenku, kterou můžete zakoupit i online na www.jfo.cz, pořídíte již od 450 Kč.

Místo

Multifunkční hala GONG, Ostrava
Ruská 2993, 703 00 Ostrava-Vítkovice

Vstupné

od 450 Kč

Vstupenka

Provozovatel

Janáčkova filharmonie Ostrava

Web: www.jfo.cz

Sdílet