Včelařské jarní setkání VČELA!!!

22.03. 9:00 - 23.03. 17:00

Chov včel patří k významnému odvětví zemědělství. Včela zajišťuje nejenom opylení rostlin, ale velmi významně se podílí na zachování biodiverzity krajiny. V České republice se eviduje nejméně 50 000 včelařů a my doufáme, že velká část z nich přijede k nám na Černou louku na včelařské jarní setkání VČELA!!!, které se koná 22. – 23. března.

22. – 23. 3. 2019, Černá louka Ostrava, pavilon A

Organizátorem veletrhu je Včelařský spolek Moravy a Slezska, z.s., který usiluje o vybudování tradice tohoto setkání. Včelaři by měli mít možnost v dostupné vzdálenosti vidět, co výrobci a obchodníci připravují na novou sezonu, popovídat si přímo s nimi a samozřejmě nakoupit vše, co potřebují.
Včelařský veletrh, to není jen prodej včelařských potřeb, to je i cyklus přednášek na aktuální témata, dále i kulturní pohlazení včelařské duše hezkou písničkou a samozřejmě nesmí chybět kuchyně. Vždyť i láska prochází žaludkem, tak jaká by to byla láska ke včelám bez občerstvení. Připravujeme také ochutnávku medů a medoviny a malý koutek pro děti. Těšit se můžete na živé včely a čmeláky!

Jsme potěšeni zájmem výrobců a významných prodejců. Už evidujeme přihlášky od firem p. Břinka, Sedláčka, Lysone, p. Mečiara, Havlíčková Borová, Vast-Oil aj., příslib dali i p. Kolomý, p. Kovář, a prakticky další významní hráči na včelařském trhu. Zajímavostí a pro nás určitou atraktivitou budou včelaři z Polska, Běloruska a Litvy. Chceme využít zkušeností těchto včelařů a prof. Rachmatulin z Běloruska, který vystoupí se svou přednáškou. Kromě prof. Rachmatulina se představí s krátkými a věcnými prezentacemi přítomní vystavovatelé a odborníci z oboru včelařství. Určitě bude naše setkání studnicí dobrých nápadů a námětů.

Na veletrhu bude vystavovat své krásné fotografie Milan Motyka a věříme, že i jeho kniha (Sladký život Milana Motyky - fotografie), která nedávno vyšla, bude pro mnohé hezkým dárkem z Ostravy. Možná ji někdo vyhraje v tombole!

Záštitu nad veletrhem převzal prof. Ing. Ivo Vondrák, CSc. hejtman Moravskoslezského kraje.

Partnerem veletrhu Včela!!! je Zoologická zahrada a botanický park Ostrava.

OSTRAVA JE PŘIPRAVENA BÝT RÁJEM VČELAŘŮ!!!

Termín konání: 22. – 23. 3. 2019
Místo konání: Výstaviště Černá louka v Ostravě, pavilon A
Otevírací doba:
Pátek    09:00 - 17:00, Sobota  09:00 - 17:00

Vstupné:
PŘEDPRODEJ probíhá na pobočkách OSTRAVAINFO!!! nebo online
Platí VIP karta 2019
Jednodenní vstupné: 100 Kč  dospělí, 50 Kč  děti, studenti, důchodci, držitelé TP, ZTP a ZTP/P průkazů

Více informací na www.cerna-louka.cz a na facebooku @cerna.louka.ostrava

Místo

Výstaviště Černá louka v Ostravě, pavilon A
Výstaviště Černá louka v Ostravě, pavilon A

Vstupné

100 Kč

Vstupenka

Provozovatel

www.cerna-louka.cz

Sdílet