Klasická hudba v Ostravě v době (po)koronavirové / beseda

25.09. 16:00

Svatováclavského hudebního festivalu se výrazně dotkla „koronavirová kulturní krize“ v podobě rušení koncertů jarní i letní řady Hudební výlety a změny původní dramaturgie na ryze českou verzi, která ovšem udržela opravdu vysokou kvalitu. Velké obavy nad možností uskutečnit festivalové plány však zapůsobily mezi organizátory i pozitivně a daly vzniknout unikátnímu projektu tří festivalů „Spojeni hudbou“ (SHF, MHF Lípa Musica a Concentus Moraviae).

O kulturní problematice v době (po)koronavirové

Pátek 25. září v 16:00-17:00 hod. - Festivalová beseda: „Klasická hudba v Ostravě v době (po)koronavirové“; DŮM KNIHY KNIHCENTRUM.cz

 Festivaly, koncertní sály a divadla neměly možnost fungovat ve svém běžném provozu a naopak byly stále značně zatíženy nejrůznějšími nařízeními, které jim znemožňovaly jejich poslání… O problematice řešení krizových situací, ale také o systematické spolupráci kulturních institucí města Ostravy budou hovořit ti nejpovolanější – ředitelé tří z nich - Igor Františák, ředitel Svatováclavského hudebního festivalu; Jiří Nekvasil – ředitel Národního divadla moravskoslezského; Jan Žemla – ředitel Janáčkovy filharmonie Ostrava.

Místo

Dům knihy KNIHCENTRUM, Ostrava
Smetanovo nám. 222/8, 702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Provozovatel

Dům knihy KNIHCENTRUM, Ostrava

Web: www.knihcentrum-ostrava.cz

Sdílet