Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>
Práce - Dobra Prace CZ

Nabídka práce a brigád

Komerční sdělení více

Ostrava–Hrabová měří kvalitu ovzduší

Hrabová se zapojila do projektu Norských fondů zaměřených na využívání speciální měřící techniky pro kvalitu ovzduší. Jde o velmi malá dostupná zařízení, která se snadno instalují a přitom poskytují podobný servis jako velké měřící stanice.

Hornické slavnosti letos proběhnou v červnu spolu s Dny Karviné

Tradiční Hornické slavnosti OKD, které jsou určeny nejen rodinám zaměstnanců OKD, ale všem obyvatelům hornického regionu, se pro letošní rok spojily s městskými oslavami a uskuteční se 7. a 8. června pod názvem Dny Karviné a Hornické slavnosti 2024. Na čtyřech místech v centru města se návštěvníci mohou těšit na dvoudenní hudební a zábavný program pro malé i velké, který bude zcela zdarma.

Lenny Kravitz přichází s novou deskou Blue Electric Light. V červenci vystoupí na Colours of Ostrava

Na počátku jeho kariéry z něj měl být nový Jimmy Hendrix nebo Prince. On se však vzepřel veškerému srovnávání a vytvořil zcela originální koncept své hudby, kterého se drží dodnes. A s obrovskými úspěchy. Je rekordmanem hudebních cen Grammy v letech 1999 – 2002, kdy hned čtyřikrát za sebou získal tuto sošku za nejlepší mužský rockový vokální výkon. A dnes vydává své dvanácté studiové album Blue Electric Light, jemuž předcházely úspěšné singly Human, TK421 a Paralyzed.


Může jít pohodlí a elegance ruku v ruce? Podívejte se na pantofle Birkenstock!

Jestliže hledáte komfortní a zároveň trendy obuv na jaro a na léto, můžete do svých šatníků zařadit i stylové dámské či pánské pantofle od módní značky Birkenstock. Jedná se o obuv, která vás nezklame a my se na ni na následujících řádcích podíváme pěkně zblízka. Čtěte a nechte se inspirovat společně s námi!

Obchodování s US Tech 100 - průvodce pro nováčky i zkušené investory

Pokud se rozhodnete vstoupit do světa obchodování s indexem US Tech 100, objevíte moře příležitostí a výzvy, které tento dynamický trh přináší. Tento index je zajímavý díky svému zaměření na technologické giganty, kteří hrají klíčovou roli ve světě moderního byznysu a inovací. US Tech 100 je index, který sleduje vývoj 100 nejvýznamnějších technologických společností obchodovaných na burze. Mezi tyto společnosti patří Apple, Microsoft, Amazon, Facebook a další.

Ostravští studenti se ponořili do hlubin stavební fantazie a vytvořili model plovoucího města

V rámci 16. ročníku mezinárodní soutěže Modelium studenti Střední průmyslové školy stavební v Ostravě přijali stavitelskou výzvu a vybudovali udržitelné plovoucí město z vlnité lepenky. Ostravské modely budou nejprve usilovat o postup do národního finále. Nejlepší šestici staveb vybere porota do pátku 24. května. Mladí stavitelé z Česka a Slovenska se utkají o ceny v celkové hodnotě více než 100 000 Kč.

Perinatologické dny upozornily na negativní vývoj v péči o děti s nízkou porodní váhou

Lékaři Perinatologického centra Fakultní nemocnice Ostrava připravili pro kolegy z nemocnic z oborů gynekologie, pediatrie a neonatologie dvoudenní odbornou konferenci Moravskoslezské perinatologické dny. Kromě přednášek předních českých specialistů z této oblasti společně diskutovali o vývoji perinatologické péče v kraji. Tedy o období, které se týká druhé poloviny těhotenství a prvních dnů po porodu.

Více