Mladí architekti a krajináři z Německa v Bruntále
Spolupráce Bruntálu s architektem Herbertem Dreiseitlem vstoupila do další fáze. Město navštívilo na pracovním pobytu téměř 50 studentů architektury a krajinotvorby z Německa spolu s pětičlennou skupinou z pražského ČVUT. Věnovali se perspektivám rozvoje pro další půlstoletí.
Studenti se během svého třídenního pobytu seznamovali se silnými i slabými stránkami města.
Petr Rys (STAN), místostarosta Bruntálu: „Dnešním dnem pokračuje spolupráce s profesorem Herbertem Dreiseitlem na projektu Bridging The Gap – vize města Bruntálu 2070. Na workshopu mluvil o tom, že přijedou studenti, kteří se zabývají krajinotvorbou, architekturou a územním plánováním, dnes tady máme první den společného workshopu s více než 50 studenty, kteří dorazili z Německa.“
Nicole Phoser, profesorka a vedoucí skupiny: „Toto jsou studenti z univerzity z Nürtingenu, jsou to studenti krajinářství a architektury a také pokročilí studenti krajinářství a architektury.“
Pobyt studentů v Bruntále byl veskrze pracovní. Absolvovali výuku, projektovali a navrhovali varianty budoucích perspektiv města.
Herbert Dreiseitl, architekt a krajinář: „Bruntál je pro ně velmi dobrý příklad. Studenti se budou věnovat rozvoji města, bydlení, volným plochám, dopravním problémům, parkům a také vodní infrastruktuře. Navštíví také různé lokality. Budeme v průmyslové zóně, v obytných zónách a také v nejbližším okolí města, včetně přehrady a hor.“
Závěr pracovního pobytu studentů byl věnován výsledným prezentacím jejich návrhů v různých oblastech života města.
Herbert Dreiseitl, architekt a krajinář: „Skupina byla rozdělena na několik pracovních skupin a tato cvičení jim pomohou na universitě, kde se učí, jak najít řešení, které je velmi komplexní. A já si myslím, že projekt Bridging The Gap je pro studenty ideální.“
S komplexními výsledky práce a finálními návrhy seznámí budoucí architekti město v lednu a únoru příštího roku.
---