Čeladenský miniexpres

Obec investuje do fotovoltaiky, hřiště a svítidel

Obec investuje do fotovoltaiky, hřiště a svítidel

Čeladná v tuto chvíli připravuje nebo už realizuje pět větších investičních akcí. Jsou to výstavba fotovoltaické elektrárny pro základní školu a sportovní halu nebo vybudování tří nových přechodů pro chodce přes hlavní tah obcí.

Jindřich Michna, správa majetku, OÚ Čeladná: “Dále z investicí je to rekonstrukce veřejného osvětlení, tato rekonstrukce je celková spočívající ve výměně svítidel, rekonstrukci rozvaděčů a vodiče. Poslední větší investicí je rekonstrukce sportovního areálu spočívající v nástřiku tartanového povrchu a výměny sítí.”

Oprava tartanové dráhy, navazující na nedávnou výměnu umělého trávníku, by mohla proběhnout ještě letos, pokud to počasí dovolí. Na projekty veřejného osvětlení a fotovoltaiku se obec snaží získat dotaci.

Richard Šnajdr, správa majetku, OÚ Čeladná: “K té fotovoltaice je dotace přislíbena, ovšem není to zatím potvrzeno. Jedná se o zhruba o rozpočtovou částku šest a půl milionu korun včetně DPH, pokud dotace vyjde, získáme z uznatelných nákladů nějakých tři a půl milionu.”

Ovšem hlavním plánovaným projektem je rekonstrukce a rozšíření kapacity čistírny odpadních vod. Realizace je ale závislá především na státní podpoře.

Jindřich Michna, správa majetku, OÚ Čeladná: “Ta dotace, aby byla pro nás přijatelná, by měla být minimálně 70 až 80 procent z uznatelných nákladů.”

Richard Šnajdr, správa majetku, OÚ Čeladná: “Bohužel, kapacita čističky odpadních vod v Čeladné je nedostatečná, pokud se dotace získá, tak by se dalo napojit spoustu dalších žadatelů.”

Podmínky pro možné dotace budou známy počátkem příštího roku.
---Mohlo by Vás také zajímat