Čeladenský miniexpres

Čeladná apeluje: odpadky patří do koše

Čeladná apeluje: odpadky patří do koše

Teplejší počasí láká lidi ven, větší pohyb je vidět i v Čeladné na venkovních hřištích a třeba u řeky. To sebou ale přináší nepříjemný nešvar. Zvýšený nepořádek. Na zemi poházené plechovky nebo pet lahve, obaly od jídel a cukrovinek.

Martina O’Reilly (nezávislá za DOBROU VOLBU 2016), zastupitelka Čeladné: “Obec Čeladná má zaměstnance, kteří se starají o veřejná místa, ty nejčastěji navštěvovaná místa, jako jsou dětská hřiště, workoutové hřiště, ale rádi bychom požádali návštěvníky těchto míst, jestli by oni sami nemohli dodržovat ten pořádek a opravdu se o to starat.”

Všude na uvedených místech je vidět odpadkové koše. Zaměstnanci obce je vysypávají minimálně dvakrát týdně. Téměř pravidelně teď nepořádek vyklízí také z tzv. Čeladenské pláže.

Martina O’Reilly (nezávislá za DOBROU VOLBU 2016), zastupitelka Čeladné: “Zrovna dnes, jak vidíte, je tu uklizeno, ale stává se, že je tady spousta odpadků, lahví od alkoholu.”

obyvatelé Čeladné: 

“Já bydlím na horní Čeladné, a tam je pořádek. Obec to udržuje.”

“Myslím si, že to je jen o jednotlivcích. Můžou to být místní, můžou to být lidé, kteří se tady objeví náhodně, a skoro bych řekl, že možná je i odpadová turistika, že někteří lidé tady jezdí dokonce cíleně s odpady.”

Obec také zaznamenala stížnosti na volně pobíhající psy, kteří by dle vyhlášky měli být na vodítku. Oblíbenou lokalitou pejskařů je tu stezka kolem řeky, kde jsou umístěny i odpadkové koše na psí exkrementy.

---Mohlo by Vás také zajímat