Čeladenský miniexpres

Vánočnímu koncertu dominoval trojhlasý kánon

Vánočnímu koncertu dominoval trojhlasý kánon

Vánoční koncert základní školy ve farním kostele svatého Jana Nepomuckého v Čeladné je tradiční akcí, na sklonku loňského roku se konal už po 23. Hlavní večerní premiéře předcházela generální zkouška, kdy lavice jako posluchači zaplnili školáci.

Jana Satinská, ředitelka ZŠ Čeladná: “Každý rok se snažíme přijít s něčím novým, i když je to pořád totéž téma. Hledá se těžko, ale vždycky se nabídne nějaká možnost. Letos jsem poprvé zcela náhodou zaslechla v televizi melodii, která mne uchvátila, takže jsme ji pořád poslouchala. Zjistili jsme, že se jedná o skladbu Dona nobis pacem, a zazní snad vůbec poprvé v podobě kánonu trojhlas, tak snad se nám podaří.”

Jana Satinská, ředitelka ZŠ Čeladná: “Zpívají žáci, zpívá maličký sbor školy, zpívají hosté, zpívají i zaměstnanci a samozřejmě do toho všeho znají i básničky.”

S dětmi si tak v kostele zpívala i ředitelka školy nebo vedoucí školní jídelny. Hosty večerního programu byli hudební trio Acoustic Flowers a hráčka na příčnou flétnu Anežka Dudková.

---Mohlo by Vás také zajímat