Čeladenský miniexpres

Čeladenští vzdají hold Josefu Kainarovi

Čeladenští vzdají hold Josefu Kainarovi

Kultura se vrací do našich životů a v Čeladné už připravují zajímavou akci i na podzim. Bude to hudebně-poetický pořad věnovaný básníkovi, hudebníkovi, výtvarníkovi a překladateli Josefu Kainarovi. Od jeho úmrtí uplyne letos 50 let.

Ladislav Pilař, autor pořadu: “Právě proto, že je to takový všeumělec, a protože jeho básně a jeho texty, překlady evergreenů nás, většinu starších lidí, provázely mládím, dospíváním, vyspíváním, tak jsem si myslel, že by to byl fajn pořad.”

Dalším důvodem, proč se Ladislav Pilař, lékař a hráč na trombon, rozhodl věnovat právě Kainarovu dílu je i to, že tento básník druhou světovou válku prožil v Beskydech, na Ostravici a na chatě na Lysé Hoře.

Jako partnerku pro interpretaci Kainarových veršů si vybral Sofii Sobkovou, kterou poprvé slyšel recitovat při otevírání památníku Josefa Kaluse loni v létě.

Martina O’Reilly, kulturní komise, Čeladná: “Jsem ráda, že zase můžeme připravit nějakou kulturní akci. Doufám, že nám to na podzim všechno vyjde. Jsem také ráda, že můžeme představit dva umělce z Čeladné, kteří se spojili tady u památníku Josefa Kaluse.”

Komponovaný pořad pod taktovkou Ladislava Pilaře vznikne prolínáním hudby, recitace a zpěvu.---Mohlo by Vás také zajímat


Dnešní premiéry