Čeladenský miniexpres

Čeladnou si Zubrohlava vybrala do svého projektu

Čeladnou si Zubrohlava vybrala do svého projektu

Partnerské vztahy udržují obce Čeladná a Zubrohlava ze slovenské Oravy devět let. Teď zubrohlavská základní škola přizvala tu čeladenskou do svého mezinárodního projektu s názvem Usilovné včelky jdou s plátnem do světa.

Renáta Pavčová, ředitelka ZŠ Zubrohlava (Slovensko): “Cílem projektu je naučit děti digitálním zručnosti a přivést děti k tématu plátno. Obec Zubrohlava a celý region horní Oravy byl regionem plátenictví.”

Součástí práce v projektu bylo také vyhledávání podobných přísloví a pranostiky, které školáci zpracovávali do kalendáře v českém, slovenském a anglickém jazyce.

Jana Satinská, ředitelka ZŠ Čeladná: “Dneska pracují děti s novými počítačovými programy a aplikacemi a vyrábějí tedy kalendář.”

Lucie Pavlicová, ZŠ Čeladná: “Každá skupina má za úkol tři měsíce. My máme leden, únor, březen, ten zpracováváme s našimi kamarády ze Slovenska.”

Viktoria Prisenžňáková, ZŠ Zubrohlava (Slovensko): “Myslím si, že spolupráce je výborná, velmi dobře se s nimi pracuje a je to zábavné.”

Další dny školáci zamířili na exkurze, do gobelínky ve Valašském Meziříčí a do muzea v Příboře s expozicí Jak se lze obléci do kopřiv.

---Mohlo by Vás také zajímat