Čeladenský miniexpres

Děti soutěží o pozice ilustrátorů knihy

Děti soutěží o pozice ilustrátorů knihy

Petr Andrle z Čeladné dosud napsal více než devadesát vlastivědných publikací, teď připravuje další s názvem Hajní a hájenky Beskyd, vyprávět bude historické příběhy a pochopitelně se bude týkat lesů. Zajímavostí je, že na ni bude spolupracovat více ilustrátorů. O jejich jménech rozhodne soutěž, do které se mohou zapojit všichni čeladenští školáci.

Petr Andrle, publicista: “My jsme vycházeli z toho, že naše děti se z oken svých učeben dívají na Ondřejník, který díky kůrovcové kalamitě je tak říkajíc oholen. A napadlo nás, že bychom vyhlásili kreslířská soutěž na téma Jak budou vypadat naše lesy za 100 let.”

Knihu tedy doprovodí 25 vybraných ilustrací. Soutěže se mohou zúčastnit všechny děti obou místních mateřských a základní školy, ve které obrázky kreslí v rámci hodin výtvarné výchovy.

Jana Satinská, ředitelka ZŠ Čeladná: “My se snažíme ve škole vést k lásce k lesům a vůbec k přírodě. Máme svou vlastní soutěž O pohár čeladenské ovečky, která je vždy tematicky zaměřená na Beskydy, ale letos osmý ročník soutěže neproběhl. Takže teď máme zástupný programa děti s potěšením malují na téma, které bylo dáno touto soutěží.”

Své kresby mohou autoři doplnit jednou nebo dvěma větami. Soutěž končí 30. června. Knihu připravuje k vydání Okrašlovací spolek Rozhledna v Čeladné ke konci roku.

---Mohlo by Vás také zajímat