Čeladenský miniexpres

V Kalusově kalamáři děti veršovaly na téma sport

V Kalusově kalamáři děti veršovaly na téma sport

Základní škola v Čeladné pořádala další ročník Kalusova kalamáře. Jedná se o literární soutěž mladých básníků. Věnována je Josefu Kalusovi, který žil na přelomu 19. a 20. století, v Čeladné působil jako řídící učitel zdejší školy a věnoval se psaní poezie. V obci ho připomíná památník.

Jana Satinská, ředitelka ZŠ Čeladná: “Na tuto soutěž zveme žáky ze škol okresu. Letos se přihlásilo šest škol plus naše škola. Děti se sejdou, dozví se téma, pravidla a tvoří hodinu určitý počet veršů. Potom odborná porota verše v jednotlivých kategoriích posoudí, vyhodnotí, ale každé dítě si odnese dáreček a pamětní list.”

Tématem letošního veršování byl sport.

Jana Satinská, ředitelka ZŠ Čeladná: “V naší škole pořádáme ještě delší dobu výtvarnou soutěž O pohár čeladenské ovečky a ještě jsme neměli téma Sport v Beskydech. Takže pro letošek jsem i pro literární soutěž zvolili téma sport.”

Adéla Jelenová, ZŠ Horní Domaslavice: “Jsme s tím docela spokojená, myslím si, že mi půjde dost veršů vymyslet.”

Richard Michna, ZŠ Palkovice: “Zatím nic nevím, ale ještě nad tím uvažuju.”

Veronika Walker, ZŠ Čeladná: “Celkem se mi to líbí, protože já sportuju, a už mám nějaké nápady .”

Zuzana Toflová, ZŠ Čeladná: “Líbí se mi to, nějaké nápady už mi v hlavě přichází a asi je to dobré téma. Strašně mě baví recitovat a ráda básničky čtu. Básničku píšu poprvé, je to o tanci, který mám strašně rád a celý život mě provází.”

První ročník této literární soutěže pořádala škola v roce 2016. Všechny verše, které kdy děti stvořily, byly vždy zařazeny do almanachu a jsou, stejně jako ty letošní, zveřejněny na webu školy.

---Mohlo by Vás také zajímat