Miniexpres centra Ostravy

Senior express od ledna rozšíří své služby

Senior express od ledna rozšíří své služby

Senior express Moravské Ostravy a Přívozu bude jezdit déle a častěji než dřív. Od nového roku ji totiž bude zajišťovat dodavatelská firma, která vyhrála veřejnou zakázku.

Alena Pataky, místostarostka MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “My jsme nebyli schopni toto v plném rozsahu zajistit, protože se jednalo o řidiče, který byl zaměstnancem radnice a automobil musel být vždycky v pátek dezinfikován a dělala se na něm údržba. Jsem strašně ráda, že se nám podařilo zrealizovat Senior expres dodavatelským způsobem, protože ty služby budou poskytovány i v ten pátek.”

Cílem je zlepšit komfort seniorů, kteří mohou tuto zvýhodněnou službu využít na 4 jízdy měsíčně a to kamkoli potřebují v rámci celé Ostravy. Nutné je si ji objednat předem na telefonním čísle, které vidíte na televizní obrazovce.

734626700

Jedna z obyvatelek Moravské Ostravy a Přívozu: “Několikrát mi dcera zavolala sanitku a nebylo to tak závažné, abych využívala zdravotních služeb, teda sanitky. Takže vítám tady tu vaši službu.”

Alena Antoszyková, vedoucí odboru sociálních věcí: “Od pondělí do čtvrtka bude jezdit od 7 do 15 hodin a bude také jezdit v pátek od 7 do 13 hodin. Jedna cesta bude stát 30 korun v rámci území obvodu Moravská Ostrava a Přívoz a 40 korun pokud to bude jízda mimo obvod. V ceně je také jedna osoba, která je jako doprovázející, kterou si člověk, který se přepravuje, určí.”

Senior express je určen pro obyvatele obvodu ve věku 70 let a více a zdravotně postižené. Aby ho mohli využívat, musí mít průkazku, kterou si mohou zcela zdarma vyřídit na oddělení sociálních služeb úřadu na Nádražní ulici kde se také dozví veškeré podrobnosti.

---Mohlo by Vás také zajímat