Frýdlantský miniexpres

VE FRÝDLANTU NAD OSTRAVICÍ SE ROZSVÍTIL VÁNOČNÍ STROM

VE FRÝDLANTU NAD OSTRAVICÍ SE ROZSVÍTIL VÁNOČNÍ STROM

Kvůli koronavirovým opatřením nebylo možné rozsvítit vánoční strom za účasti diváků. Frýdlant nad Ostravicí našel jiné řešení

Ve Frýdlantu nad Ostravicí se v pátek 27. listopadu rozsvítil vánoční strom. Jelikož současná situace stále nedovoluje veřejně se potkávat, letošní rozsvícení vánočního stromu a celý doprovodný program proběhl online.

Helena Pešatová (PRO FRÝDLANT), starostka Frýdlantu nad Ostravicí: "V neděli jsme rozsvítili na našich adventních věncích první adventní svíčku. Bývalo dobrým zvykem, že se scházíme na náměstí, zpíváme koledy, spolu s našimi dětmi, které vystupují na pódiu si užíváme krásné vánoční atmosféry, popíjíme svařák, punč a je nám tam hrozně příjemně. Bohužel v téhle té chvíli, která je velmi nepříjemná, z hlediska covidového onemocnění, jsme tuto akci museli udělat on-line."

DAVID PAVLISKA (PRO FRÝDLANT), místostarosta Frýdlantu nad Ostravicí: "Po dlouhých úvahách jsme se rozhodli pro on-line přenos rozsvěcování vánočního stromečku a to právě z toho důvodu, že v předešlých letech víme, že tahle ta akce bývá velmi navštěvovaná a nemohli by jsme dodržet dvoumetrové rozestupy, zákaz konzumace alkoholických nápojů a všechny ostatní nařízení, které do této doby platí."

Jak stromeček vypadá se můžete přijít přesvědčit sami a to před Městský úřad ve Frýdlantu nad Ostravicí.

DAVID PAVLISKA (PRO FRÝDLANT), místostarosta Frýdlantu nad Ostravicí: "Je krásný, je nazdoben v krásných barvách a pro letošní rok ještě doplněn hezkým betlémem z vyřezávaných, dřevěných soch, takže bych chtěl zde k vánočnímu stromečku pozvat všechny obyvatelé našeho města a hlavně naše nejmenší ratolesti."

anketa, děti: "Líbí se nám vánoční stromeček."

---Mohlo by Vás také zajímat