Frýdlantský miniexpres

OPRAVY SILNIC VE FRÝDLANTU NAD OSTRAVICÍ ZA ROK 2020

OPRAVY SILNIC VE FRÝDLANTU NAD OSTRAVICÍ ZA ROK 2020

Ve Frýdlantu nad Ostravicí se opravují nejen chodníky, ale také silnice a příjezdové komunikace.

Frýdlant nad Ostravicí se v loňském roce opět zaměřil nejen na opravy povrchů chodníků, ale také na opravy silnic. Jednou z nich byla například spojnice od restaurace TUTTO, až po hřbitov v Lubně.

Helena Pešatová (PRO FRÝDLANT), starostka Frýdlantu nad Ostravicí: "Tady jsme se museli vypořádat hlavně s majetkovými poměry, protože bylo třeba vytvořit výhybny. Úzká komunikace vyžadovala větší množství výhyben. Zaplatili jsme více, než 2 a půl milionu korun za opravu této komunikace, ale myslím si, že to byla velmi dobrá investice, protože je to spojka, která umožňuje turistický ruch mezi Malenovicemi a Frýdlantem. Je využívaná cyklisty, turisty, návštěvníky celé této oblasti."

Loni město opravilo také povrch komunikace ve slepé odbočce z ulice Nádražní směrem ke dvěma bytovým domům na ulici Poštovní. Dále byla opravena příjezdová komunikace v sídlišti na ulici Komenského a to není zdaleka vše.

DAVID PAVLISKA (PRO FRÝDLANT), místostarosta Frýdlantu nad Ostravicí: "V roce 2020 jsme zrealizovali další opravu místních komunikací, jedná se o opravu dvou částí komunikace z ulice Poštovní, do sídliště Palackého, kde jsme vyměnili povrch komunikace za nový asfaltový, přičemž došlo ještě k vyspravení obrubníků, přídlažeb a dalších vodících prvků té komunikace. Dále došlo k vybudování nového vsakovacího objektu."

Celkové náklady na opravy komunikací se vyšplhaly na 5 a půl milionů korun a v opravách silnic bude Frýdlant nad Ostravicí pokračovat i letos.

---Mohlo by Vás také zajímat


Dnešní premiéry