Frýdlantský miniexpres

XIV. TRH LIDOVÝCH ŘEMESEL VE FRÝDLANTU NAD OSTRAVICÍ

XIV. TRH LIDOVÝCH ŘEMESEL VE FRÝDLANTU NAD OSTRAVICÍ

Ani déšť nezastavil návštěvníky tradičního historického jarmarku s bohatým programem.

Po dvouleté covidové pauze proběhl 20. srpna ve Frýdlantu nad Ostravicí už 14. ročník tradiční akce s názvem TRH LIDOVÝCH ŘEMESEL.

David Pavliska (PRO FRÝDLANT), místostarosta Frýdlantu nad Ostravicí: "Je to opravdu opět zase trh v té plné míře, to znamená stánky, občerstvení, program. Tou nejlákavější částí celého programu je vystoupení kapely Olympic, dále je to kapela Slza a potom samozřejmě i naši Vinyl Rock a další menší vystoupení tady budou celý den."

Celá akce byla zahájena zdravicí paní starostky, pana faráře a zástupci partnerských měst Frýdlantu nad Ostravicí. TRH LIDOVÝCH ŘEMESEL nabídl návštěvníkům také tradiční historický jarmark.

David Pavliska (PRO FRÝDLANT), místostarosta Frýdlantu nad Ostravicí: "Opravdu tady můžete vidět kováře, řezbáře, různé jiné rukodělné práce z doby minulé a zároveň samozřejmě jsou tady plno zábavných možností pro děti."

Marek Tichý, moderátor akce: "Frýdlant nad Ostravicí je místem, kudy vedly obchodní trasy a stezky. Samozřejmě, že větší význam získaly jakmile se zde začalo zpracovávat železo, o čemž hovoří koneckonců i erb, ve kterém je kovář. Je moc fajn, že tato slavnost připomíná i historické události a to, že lidé nežijí pouze v moderním městě, ale v moderním městě s historií a romantikou."

---Mohlo by Vás také zajímat