Frýdlantský miniexpres

LESNÍ STEZKA VYHLÍDKA JE OTEVŘENA VEŘEJNOSTI

LESNÍ STEZKA VYHLÍDKA JE OTEVŘENA VEŘEJNOSTI

Pro děti z mateřských škol i základních škol, pro sportovce, ale i pro seniory. Taková je lesní stezka Vyhlídka ve Frýdlantu nad Ostravicí

V městském lese nad budovou horské služby ve Frýdlantu nad Ostravicí se letos v únoru začal realizovat projekt s názvem Lesní stezka Vyhlídka. Veškeré práce jsou už hotové a Lesní stezka Vyhlídka byla 24.listopadu oficiálně otevřena veřejnosti.

DAVID PAVLISKA (PRO FRÝDLANT), místostarosta Frýdlantu nad Ostravicí: "Já mám velkou radost, že se nám po třičtvrtě roce práce podařilo zfinalizovat akci s názvem Lesní stezka Vyhlídka. Celý koncept Lesní stezky Vyhlídky vycházel z toho, že jsme chtěli vymyslet něco jiného, něco přírodního a tento prostor se tomu nabízel, protože dotační program, který jsme využili byl právě určený na lesní pozemky a tím pádem vznikl i tento nápad vybudovat lesní stezku v takovém formátu v jakém je."

PAVLA DVOŘÁKOVÁ, Odbor školství a kultury: "Na projekt Lesní stezka Vyhlídka se nám podařilo získat dotaci z programu Rozvoje venkova, financovanou přes místní akční skupinu Frýdlantsko-Beskydy ve výši čtyř miliónů. Tato částka pokryla z 90% celé náklady výstavby lesní stezky."

Proměnit obyčejnou lesní stezku v neobyčejnou pomohl zhotovitel, kterým byla společnost ACER WOODWAY.

ROSTISLAV PACLÍK, jednatel společnosti ACER WOODWAY: "Projekt lesní stezky ve Frýdlantu nad Ostravicí mě zaujal od samého začátku. Velice se mně líbilo jeho projekční zpracování a to, že architekti, kteří ten projekt chystali, mysleli, jak na děti, tak na jejich rodiče i na seniory. Je tam zázemí i pro lidi, kteří si chcou zasportovat v přírodě. Přeji všem, ať se jim na lesní cestě líbí."

DAVID PAVLISKA (PRO FRÝDLANT), místostarosta Frýdlantu nad Ostravicí: "Já bych chtěl pozvat všechny obyvatele Frýdlantu, aby se přišli podívat, ono je sice už takový pozdní podzim, ale myslím si, že na tu procházku podzimní to pořád stojí za to."

---Mohlo by Vás také zajímat


Dnešní premiéry