Jablunkovský miniexpres

Terminál v Jablunkově už zkušebně slouží cestujícím

Terminál v Jablunkově už zkušebně slouží cestujícím

Nový dopravní terminál v Jablunkově už začal sloužit svému účelu, byť k jeho úplnému dokončení ještě několik týdnů schází.

Jiří Hamrozi (KDU-ČSL), starosta Jablunkova: “V současné době probíhá zkušební provoz. Lidé si pomalu začínají zvykat, jak tady fungují autobusy, odjezdy. To, že jsme zkrátili realizaci o čtyři měsíce nám pomůže hlavně pro zimní období, kde si vyzkoušíme jeho zimní údržbu. Součástí prstence bude i čekárna, která bude vytápěná. Budou tam i veřejné záchodky a bude tam autobusové informační centrum.

Anketa: “Není dokončený, ale jak to tak vidím, tak se mi to líbí. Dýchá to. Vypadá to, že by to mohlo být dobré, až se to dodělá.”

Lepší orientaci cestujících na terminálu pomohou barevně odlišené zastávky. V prostoru stanoviště je také 36 parkovacích míst.

Jiří Hamrozi (KDU-ČSL), starosta Jablunkova: “Nový terminál vyřeší hlavně parkování osobních automobilů, které vlastně bránily kolikrát při výjezdu autobusu. Dneska víme, že ten provoz je rozdělen na autobusovou dopravu a osobní dopravu, takže myslím si, že to bude bezpečnější a komfortnější jak pro cestující autobusem, tak pro dojíždějící do práce, popřípadě k nám za turistikou do Beskyd. Celkové náklady na dopravní terminál jsou 46 milionů korun, z toho 41 milionů máme dotaci přes IROP a ostravskou aglomerací ITI.”

---Mohlo by Vás také zajímat


Dnešní premiéry