Jablunkovský miniexpres

Hasiči z Jablunkova trénovali zásah v mateřských školách

Hasiči z Jablunkova trénovali zásah v mateřských školách

Předškoláci z Jablunkova už vědí, jak se mají správně zachovat, kdyby v jejich školce začalo hořet. Hasiči jim také ukázali svá zásahová vozidla a rozdali menší dárky.

David Sadowski, velitel jednotky SDH Jablunkov: “Dneska se konalo taktické cvičení na téma požár v mateřské školce. Vlastně to byly tři akce. Jedna z nich byla preventivně výchovná, kdy proběhla pro děti z mateřských škol přednáška. Druhá ta akce byla vlastně přednáška pro učitele, jak řídit evakuaci, jak počítat děti, kde se sejít, jak jsou označené únikové východy ve školce a tak dále. A třetí akce byla vlastně nácvik toho zásahu, kdy naše jednotka cvičila s nově pořízenou dýchací technikou a vyváděcími maskami záchranu osob, převážně dětí, ze zakouřených prostor. Ta akce byla financována z MAP - Místní akční plány, takže z financí, které jsme na tento projekt dostali, jsme pořídili dětem reflexní pásky nacvakávací na ruce, pro učitele terénní lékárničky malé, když jdou na výlet s dětmi, aby mohli poskytnout první pomoc a poslední z dárečků byla sada plakátů s bezpečnostní tématikou.”

Lucie Trombiková, manažerka projektu MAP Jablunkov: V rámci realizace projektu MAP pro ORP Jablunkov 2 se preventivní programy realizují již potřetí. Jsme za to neskonale vděční veliteli dobrovolných hasičů v Jablunkově, kteří tuto iniciativu sami uchopí a jednotky Integrovaného výjezdového centra osloví a ty potom ukazují dětem svou práci a přibližují vlastní úctyhodnost této práce. MAP se podílí i spolufinancováním, takže poskytneme nějaké svačinky z projektu, bezpečnostní prvky, které potom děti využívají na procházkách v rámci vyučování ve školkách.”

---Mohlo by Vás také zajímat


Dnešní premiéry