Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>
Karvinský expres

Karvinský expres

  • Zprávy z Karviné od reportérky M. Dankové a kameramana Z. Jeleně
  • K. Hladkou ocenilo město za umělecký počin

K. Hladkou ocenilo město za umělecký počin

Představíme vám jednu z letošních oceněných osobností v kultuře. V kategorii umělecký počin získala Pamětní list Rady města Karviné autorka knihy Hornické vdovy Kamila Hladká.

Kamila Hladká je absolventka doktorského studijního programu Česká literatura na Univerzitě Palackého v Olomouci, knižní editorka a iniciátorka mnoha původních českých knižních projektů. V Karviné byla vedením města oceněna za svou knihu Hornické vdovy.

Kamila Hladká, oceněná osobnost: "Velmi si toho považuji, byla jsem překvapená, protože když "cizák" přijede do cizího regionu s tím, že bude něco tvořit nebo psát, tak ho často ženou rychlostí blesku nebo se na jeho účet snese vlna kritiky, takže jsem byla překvapená, považuji si to."

Kamila Hladká také zdůraznila, že bez spolupráce hornických vdov by kniha nemohla vzniknout.

Kamila Hladká, oceněná osobnost: "Myslím, že to ocenění je nejen pro mě, ale i pro hornické vdovy především, protože ty mi otevřely své životy a domovy, povídaly jsme si a já to nějakým způsobem zpracovala ata knížka je úspěšná."

Autorka na knize pracovala dva roky a hned po vydání se publikace dočkala mediálních ohlasů. Podařilo se jí přiblížit problematiku hornictví a regionu a vzbudit celorepublikový zájem.

Nejstarší vdově, s níž se potkala, je dnes osmdesát let a manžel jí zahynul v roce 1961 na dole Dukla. Při setkání s nejmladší, osmatřicetiletou vdovou, se mimo jiné hovořilo o neštěstí v roce 2013 v dole ČSM.

---

Mohlo by Vás také zajímat