Karvinský expres

  • Zprávy z Karviné od reportérky M. Dankové a kameramana Z. Jeleně
  • V Karviné začalo fungovat očkovací centrum
  • Karviná pomůže seniorům s registrací na očkování

V Karviné začalo fungovat očkovací centrum

V Karviné začalo v pondělí fungovat očkovací centrum. Je určeno pro zájemce, kteří se registrovali přes centrální rezervační systém.

Očkovací centrum v Karviné se nachází poblíž lékárny u Nemocnice s poliklinikou, v budově, kde funguje zubní pohotovost.

Věra Murínová, mluvčí NsP Karviná-Ráj: “ Očkovací centrum jsme zřídili k 18. lednu, kdy jsme začali očkovat. Očkujeme podle strategie seniory starší 80 let, kteří jsou zaregistrovaní na portálu MZČR."

Očkovací centrum je otevřeno denně od 7 do 15,30 hodin. Počítá se s tím, že denně bude naočkováno 48 zájemců z řad seniorů.

Věra Murínová, mluvčí NsP Karviná-Ráj: “Očkovací termíny jsou naplněny po celý leden i únor a začíná se plnit březen,. registrovaní občané dostávají. Očkovaní dostávají i druhý termín, tzn., že se ty termíny poměrně hojně zaplňují. Jsme připraveni tu kapacitu navyšovat podle toho, jaký bude zájem."

Objednaní by měli chodit na čas, aby se dodržovala protiepidemiologická nařízení, měli roušky a používali dezinfekci. Na místě vyplní dotazník, s lékařem se probere anamnéza, pakliže je vše v pořádku, je aplikována dávka.

---

Karviná pomůže seniorům s registrací na očkování

Karviná pomůže svým seniorům s registrací na očkování. Nabídne seniorům ve věku od 80 let bez přístupu k internetu pomoc s přihlášením k očkování proti nemoci Covid-19. Město využije letitou výbornou spolupráci s kluby seniorů a má tedy pro ně i vytvořené zázemí.

Senioři, kteří nemají přístup k internetu a mají zájem o očkování, mohou využít nabídku z města. Úředníci z Odboru sociálního jim pomůžou s registrací. Prozatím se to týká seniorů ve věku 80 let a výše.

Martina Smužová, vedoucí Odboru sociálního MMK: “V souvislosti s registrací seniorů, kteří by se chtěli očkovat proti covidu, jsme zavnímali s panem primátorem, že je mnoho seniorů, kteří nejsou schopni toto zvládnout, protože se nedokáží orientovat v počítačovém světě nebo ani jejich rodinní příslušníci tuto možnost nemají. Proto bylo na náš odbor delegováno zajištění této pomoci, kdy k tomu využijeme naše zázemí, které máme v klubech seniorů. Jde o místa, která jsou v bytových zástavbách, jsou dostupné pro veškeré seniory, ať to jsou okrajové části nebo v sídlišťových zástavbách. Podstata spočívá v tom, že náš pracovník pomůže vyplnit tento formulář. Bude to na základě objednání prostřednictvím krizové linky."

Každý zájemce z řad seniorů starší 80. let se může objednat na místo, den a přesný čas a to na telefonním čísle 607 032 821 od pondělí do pátku od 8.00 do 15.30 hodin.

---Mohlo by Vás také zajímat