Karvinský expres

  • Zprávy z Karviné od reportérky M. Dankové a kameramana Z. Jeleně
  • Vlnící se Univerzitní náměstí opravují TS Karviná
  • Nová talkshow Iniciativy Dokořán “Za oponou s…”

Vlnící se Univerzitní náměstí opravují TS Karviná

Pracovníci karvinských technických služeb se pustili do opravy zvlněné dlažby na Univerzitním náměstí. Na špatný stav dlažebního povrchu upozornili sami obyvatelé města prostřednictvím nové aplikace, kam závady ve městě hlásí.

Zvlněnou dlažbu na Univerzitním náměstí v Karviné v těchto dnech dávají do pořádku pracovníci technických služeb. Volné desky byly nebezpečné chůzi, každou chvíli tady mohl kdokoliv zakopnout a způsobit si úraz.

"Začali jsme u schodiště, protože tam to bylo nejhorší a lidé velmi často psali do závad, že o tu zvlněnou dlažbu zakopávají. Průběžně budeme procházet celé náměstí a tam, kde to bude vykazovat nejhorší defekty, tak tam to budeme opravovat," vysvětlil pracovník TS Karviná Emil Dostál.

"Musí se ta dlažba vybrat, podsypat to znovu, znovu srovnat a znovu uložit, aby to bylo rovné a nebyly tady ty výstupky," popsal práci další pracovník  Jan Juhász.

Náměstí prošlo opravou před 12 lety, což je dlouhá doba na to, aby se na jeho stavu podepsal zub času.

"Vlní se to z důvodu, že jsou tady velké mezery, spáry, zateče se tam voda a když jsou mrazy, tak ten mráz způsobuje zvednutí toho podloží, takže je to i klimatickými podmínkami," řekl Dostál.

Oprava se týká i prasklých žulových desek, které jsou součástí květinového obložení kolem náměstí.

"Opravujeme obložení na žardiniérách, což jsou ty velké květináče, které se minulý rok vyspravili rostlinným materiálem a mulčovací kůrou," uzavřel Dostál.

A připravuje se i okolí zimního stadionu na jarní sezonu a také na blíží se velký badmintonový turnaj, plejí se záhony a stříhají keře. O blížím se badmintonovém turnaji přineseme podrobnosti v některém z příštích expresů.

---

Nová talkshow Iniciativy Dokořán “Za oponou s…”

Karvinská Iniciativa Dokořán odstartovala jedinečnou talkshow se zajímavými hosty nazvanou “Za oponou s…” Jako první do křesel pro hosty usedli brankáři - fotbalista Jan Laštůvka a házenkář Nemo Marjanovič.

Karvinská Iniciativa Dokořán přichází s novým pořadem pro širokou veřejnost, jedinečnou talkshow se zajímavými hosty nazvanou “Za oponou s..”. Prvními z nich byli dva známí brankáři, fotbalista Jan Laštůvka a házenkář Nemo Marjanovič. 

"Budeme se snažit to dělat minimálně jednou měsíčně, chceme to prostřídat karvinskými srdcaři, máme vytipované Romana Izaiáše, Juru Šperla, pana Kazíka z Permoníku, budeme se snažit nějaký protipól, ať je to zajímavé," prozradil Lukáš Heczko, předseda Iniciativy Dokořán.

Talkshow vedl zkušený moderátor a zároveň mluvčí Karviné Lukáš Hudeček.

"Formát to bude mít standardní, který můžeme znát z televizních obrazovek, nebudu vyzpovídávat každého hosta zvlášť, vezmu si je na pódium dohromady z toho důvodu, že oni jsou trochu protiklady, jeden je fotbalový gólman, druhý házenkářský," řekl Lukáš Hudeček, moderátor talkshow.

Zatímco Nemo už hostem talkshow dříve byl, a to v Srbsku, Honzu Laštůvku tato zkušenost čekala poprvé.

"Já sám nevím, co mě čeká, doufám, že mě žádná otázka nezaskočí, jsem připravený na všechno," řekl  Jan Laštůvka, brankář, host talkshow

Nemo Marjanovič má zkušenosti s fotbalem,podle něj to má každý z nich jinak těžké.

"Brankáři to mají jinak těžké, je jedno jestli to je fotbal nebo házená, já říkám, že respektuji jen sporty, kde existuje branka," dodal Nemo.

Oběma brankářům se momentálně velmi daří, volný čas tráví Jan Laštůvka nejraději se svým pětiletým synem, Nemo mimo házenou si nejlépe odpočine doma v soukromí. Kromě talkshow se můžete těšit  i na další program, který Iniciativa Dokořán chystá v blízké budoucnosti.

---Mohlo by Vás také zajímat


Dnešní premiéry