Léta běží

  • Desátý ročník víkendového pobytu ADRY - Tandem
  • Bruntálské centrum Pohoda oslavilo den seniorů
  • Moravskoslezský kraj řeší a podporuje pěstounskou péči, host. A. Prasková

Dobrý den, právě začíná pořad Léta běží. Jsme tady opět s tématy ze sociální oblasti našeho regionu.

Adra uspořádala desátý ročník Tandemu

Nejprve zamíříme na desátý ročník víkendového pobytu s názvem Tandem. Pro děti s mentálním hendikepem a také pro jejich rodiče, kteří si budou moci odpočinout, je pořádá organizace Adra.

Neskrývanou radost projevili při odjezdu do obce Hlubočky na Olomoucku mladí lidé s mentálním postižením z Havířova. Díky ADŘE a projektu Tandem mohli konečně odjet na víkendový pobyt plný zážitků.

Veronika Šutová, vedoucí Tandemu, ADRA:
"Pro ty klienty i pro nás je to jedinečný zážitek. Můžeme vyjet všichni společně na celý víkend. Ten program je opravdu bohatý, máme skvělé sponzory, takže si můžeme dovolit spoustu zážitků a samozřejmě i rodiče těch klientů, které bereme společně, uvítají i ten čas pro sebe, že si mohou i odpočinout, takže je to oboustranné.”

Lidia Kubíček, rodič:
"Chci říct, co to pro nás znamená. To, že chvilku jsme sami a moc chci poděkovat, že mohou naše děti cestovat, že mohou na chvilku být v přírodě.”

Každý účastník výletu má svého dobrovolníka, kterého dobře zná.

Žaneta, dobrovolnice:
"Já se těším z toho, že budou mít radost, že Klárka bude mít radost i ostatní taky. Že spolu strávíme krásné chvíle."

anketa: "Těším se na ubytování, na hotel a hlavně, aby jsme se měli krásně. Na bazén půjdeme, bobovat, je tam lanové centrum.”

anketa: “Já jedu poprvé na ten pobyt. Takže nevím, co to obnáší a tím pádem jsem natěšená. Jsem ráda, že můžu jet a odsud vypadnout, někam do přírody se podívat.”

Desátý ročník Tandemu si nakonec všichni užili. ADRA věří, že v naplánování dalšího už nebude nic bránit.

Bruntálské centrum Pohoda oslavilo den seniorů


Po dlouhé covidové přestávce mohli senioři v Bruntálském centru sociálních služeb Pohoda oslavit svůj Den seniorů. Na místě natáčel kolega Karel Soukop, který zjistil, že centrum se s pandemií vypořádalo velmi dobře.

Domov byl koronavirovou nákazou postižen jen minimálně, i teď - při oslavě Dne seniorů - ale byla na místě opatrnost.

Renata Brožovská, koordinátorka volnočasových aktivit domova:
„Ten letošní je takový komornější, protože musíme být ostražití, kvůli doznívajícím opatřením, není určený pro veřejnost, je určený jenom pro naše klienty, kteří se ale moc těšili, takže mají radost z toho, že budou poslouchat hudbu. Program máme, bude vystupovat Stonožka, taneční soubor a potom bude vystupovat pěvecké seskupení Tramínek ze Starého Města a z Bruntálu. Takže to je takový dvojprogram. Mezi tím mají klienti občerstvení zajištěno a budou posedávat, popovídají si společně a myslím, že jim bude fajn.“

Domov Pohoda je příspěvkovou organizací města Bruntálu. Kapacita je tady 90 lůžek pro seniory a 30 lůžek pro osoby se zdravotním postižením. Příbuzní je mohou navštěvovat, podmínky jsou napsány na webových stránkách centra.

Redakčně upraveno / zkráceno.Mohlo by Vás také zajímat