Magazín 112

  • Zdravotnická záchranná služba cvičí v realistických podmínkách
  • Člen jízdního oddílu MP Ostrava obhájil prvenství
  • Ve FM poničil oheň 8 vozidel
  • Policista v civilu zadržel podezřelé muže

Člen jízdního oddílu MP Ostrava obhájil prvenství

Jak už z našeho zpravodajství víte, v Ostravě se uskutečnil další ročník mezinárodního setkání jízdních policií. Jeho součástí je i soutěž ve třech jezdeckých disciplínách a my musíme pogratulovat domácí dvojici Daniel Orsag a kůň Fagar, která ohájila vítězství.

Komenského sadech se divákům představily týmy Městské policie Ostrava a Praha, dále jízdní oddíly státní policie z Brna a Zlína. Ze zahraničí dorazila jízdní policie z Polska.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Tato akce má už dlouholetou tradici a je nedílnou součástí konce léta."

Vrcholem setkání je soutěž ve třech disciplínách. Cross parkuru, zrcadlovém skákání a ve speciálním policejním parkuru, který patří k nejtěžším jezdeckým disciplínám. Na start se postavilo 18 jezdců, ze kterých byl nejlepší domácí Daniel Orsag s Fagorem.

Daniel Orsag, MP Ostrava: "Příprava policejního koně na tyto zvody je dlouhá. Kůň se x let učí a stále se učí a i když vyhraje. Toho koně musíte stále udržovat ve formě, aby se nebál."

Dvojice zvítězila ve dvou ze tří disciplín a obhájila prvenství z loňska.

Daniel Orsag, MP Ostrava: "Za úspěch jsem rád a je to i zadostiučinění, protože s koněm celý rok pracujeme. Jsou to hodiny strávené mimo službu."

Akci navštívilo kolem 700 diváků. V rámci doprovodného programu viděli také ukázku čtyřspřeží starokladrubských koní a výcvik služebních psů Městské policie Ostrava.

Ve FM poničil oheň 8 vozidel

Hasiči i policisté zasahovali v neděli u velkého požáru ve Frýdku-Místku. Na parkovišti sídliště Slezská začalo hořet jedno ze zaparkovaných aut. Než stačili přijet hasiči, oheň kompletně zničil tři auta a dalších pět poškodil. Škoda přesáhla 600 tisíc korun.

Majitelka vozu Citroen Xsara, který začal hořet jako první uvedla, že do auta byla v neděli odpoledne namontována čerstvě nabitá autobaterie.

Karolína Bělunková, mluvčí PČR Frýdek-Místek: "V krátkém okamžiku po nastartování, zpozorovali z pod sedačky linoucí se dým, z tohoto důvodu osádka z vozidla vystoupila. Za krátkou chvíli sedadlo vzplálo, oheň se měl velmi rychle rozšířil i na zaparkovaná vedle stojící vozidla."

Oheň se snažili do příjezdu hasičů uhasit svědci za pomoci hasícího přístroje, ale marně.

Karolína Bělunková, mluvčí PČR Frýdek-Místek: "Tímto požárem zcela shořela tři vozidla a pět vozidel bylo požárem poškozeno, došlo také k ohoření jednoho vzrostlého stromu. "

Předběžná škoda byla vyčíslena na více než 600 tisíc korun. Naštěstí nebyl nikdo zraněn.

Karolína Bělunková, mluvčí PČR Frýdek-Místek: "Policisté nyní zjišťují veškeré okolnosti a příčiny požáru."

Policista v civilu zadržel podezřelé muže

Redakčně upraveno / zkráceno.Mohlo by Vás také zajímat