Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>
Magazín TV medicína

Magazín TV medicína

  • Spolupráce ortopedie Karviné a Orlové funguje, Operace nohy miniinvazivní metodou, primář ortopedie Martin Holinka, NsP Karviná Ráj
  • Klíčovou terapií v Čeladné je i logopedie
  • V Domově pro seniory ve FM mají nové společenské prostory

A máme tady další díl magazínu o zdraví. Dnes se podíváme do rehabilitačního centra v Čeladné, do Frýdku-Místku do Domova seniorů a připraven je rozhovor s primářem ortopedie Martinem Holinkou z Nemocnice Karviná Ráj. 

V Beskydském rehabilitačním centru v Čeladné funguje logopedické pracoviště. Pod dohledem a aktivní účasti klinického logopeda se lidé po mozkových mrtvicích učí znovu mluvit. Podívejte se na reportáž.

Klíčovou terapií v Čeladné je i logopedie

Klinická logopedie pomáhá lidem s poškozením mozku, ať už úrazem, degenerativním onemocněním a nejčastěji po cévní mozkové příhodě.

Jana Roubínková, logopedka, Beskydské rehabilitační centrum: “Paní je po mozkové příhodě, má poruchu řeči, která se jmenuje afázie, což je vlastně ztráta schopnosti se vyjadřovat. A v té první části terapie jsme trénovali nebo obnovovali porozumění, aby byla schopna rozumět, a ještě před tím jsme začínali tělesným schématem.”

Všechna cvičení slouží k obnovení vyjadřování. Součástí logopedie je tu také kognitivní rehabilitace.

Jana Bednarská, logopedka, Beskydské rehabilitační centrum: “Trénujete poškozené kognitivní funkce, které jsou důsledkem poškození mozku. Mezi ty kognitivní funkce patří právě paměť, pozornost, zrakově prostorové funkce, jazyk, myšlení a tak podobně. Pracujeme intenzívně opravdu každý den. Ty terapie se vzájemně provází. Tím, že zlepšujete ty kognitivní funkce, tak se zlepšuje i ten jazyk samotný.”

Jana Roubínková, logopedka, Beskydské rehabilitační centrum: “Záleží na každém tom člověku, v jakém stádiu přijde nebo jak moc těžká ta porucha řeči je. A od toho se odvíjí ta terapie. Takže je to opravdu každému pacientovi šité na míru.”

Vůbec nejdůležitější je podle logopedek začít co nejdříve po mozkové příhodě a mít v životě motivaci.

Domov pro seniory ve Frýdku-Místku prošel částečnou rekonstrukcí za 6,5 milionu korun. Úpravy mají za cíl zlepšit společenský život hlavně imobilním uživatelům. Hlavně klienti jsou rádi, že budou mít nové prostory k setkávání a dalším aktivitám.

V Domově pro seniory ve FM mají nové společenské prostory

    Petr Kuchta, ředitel Domova pro seniory F-M: "Cílem je vytvořit příjemný prostor pro setkávání, který bude oddělen od chodeb a kde se budou odehrávat různé aktivity, které chceme zacílit pro méně mobilní uživatele, ale nejen ty. V těchto místnostech by se mohly vykonávat například výtvarné práce. Prostory mohou sloužit k herním aktivitám, které jsou mezi seniory oblíbené. K poslechu hudby, k promítání filmů a dokumentů. Nebudou nikterak rušeni od toho shonu na chodbě."

    Anketa: 

    1.) "Jo, to víte, že je lepší, jak to."

    2.) "No, tak to je v pořádku." 

    3.) "To je dobře, ne?" 

    4.) "Třeba chceme cvičit teď a je tu málo místa, když nemůžeme na terasu, když je tam zima, tak máme takový problém. Ale bude to pěkné, těším se na to."

    Petr Kuchta, ředitel Domova pro seniory F-M: "Na prostory se těší i samotný personál, protože zde budeme moci uskutečnit i skupinové cvičení, které v tuto chvíli probíhá na chodbách a terasách."  V domově měli doposud jednu společenskou místnost, a to v přízemí. Pro řadu imobilních uživatelů, tak bylo obtížné se do ní vypravit. Nyní budou takové místnosti na každém patře.

    Spolupráce ortopedie Karviné a Orlové funguje, Operace nohy miniinvazivní metodou, primář ortopedie Martin Holinka, NsP Karviná Ráj

    Simona Součková, TV Polar: Pan primář Martin Holinka je naším dnešním hostem. Je z Ortopedické oddělení Nemocnice s poliklinikou Karviná-Ráj. Dobrý den.

    Martin Holinka, primář ortopedie Nemocnice Karviná-Ráj: Dobrý den, děkuji Vám za pozvání.

    Simona Součková, TV Polar: Pane primáři, jak se vám daří zajišťovat péči o pacienty z oblasti Karvinska? Funguje spolupráce s orlovskou nemocnicí a jak si na to pacienti zvykli?

    Martin Holinka, primář ortopedie Nemocnice Karviná-Ráj: V podstatě v Karviné okolnosti tomu chtěly tak, že vzniklo úplně nové ortopedické oddělení s novým týmem. Já jsem hrozně rád za to, že tam mám skvělé lékaře. Nám se podaří zajišťovat celé spektrum ortopedických výkonů od těch základních až po ty poměrně komplikované. Ta spolupráce s Orlovou aktuálně probíhá takovým způsobem, že Orlová je součástí našeho karvinského pracoviště. My tam máme ortopedickou ambulanci. Máme tam jednodenní ortopedii. Podařilo se nám zachovat nejen provoz v rámci té ortopedické ambulance, ale i v rámci těch operačních sálů, které tam jsou. Pacienti v režimu jednodenní ortopedie ráno přijdou, během dopoledne se zoperují, odpoledne odchází domů, jsou s tím velice spokojení a máme s tím velmi dobré výsledky.

    Simona Součková, TV Polar: Naopak z Karviné vlastně po operaci posíláte na lůžkovou rehabilitaci do Orlové?

    Martin Holinka, primář ortopedie Nemocnice Karviná-Ráj: Je to také tak. Já bych chtěl poděkovat za skvělou spoluprací tamější primářce Emě Kaslové. Ta spolupráce probíhá velmi dobře. Pacienti po výměně velkých kloubů, nejčastěji endoprotéza kyčle, kolene, odcházejí zhruba sedmý den a právě na té rehabilitaci v Orlové dochází k jejich doléčení a z rehabilitace potom odchází ještě do lázní.

    Simona Součková, TV Polar: Jaké typy zákroků patří k těm nejčastějším na ortopedii v Karviné?

    Martin Holinka, primář ortopedie Nemocnice Karviná-Ráj: Jak už jsem řekl, my se věnujeme těm základním operacím i těm více specializovaným. K těm základním se nejčastěji jedná o výměnu velkých kloubů. Děláme jak třeba kyčelní, kolenní klouby, tak ramenní klouby. Jedná se i o artroskopické výkony, nejčastěji koleno a ramenní kloub. Ale musím říct, že se specializujeme třeba i na chirurgii ruky. Té se věnuje například doktor Stošek. Věnuje se třeba i výměně drobných kloubů na ruce. Má s tím taky perfektní výsledky. Já spolu s dalšími lékaři se věnuji mini invazivní chirurgie nohy.

    Simona Součková, TV Polar: K tomu se ještě vrátíme, jestli bych dovolila. Já se nyní vrátím k tomu, že jste říkal, že děláte i výměny kyčlí, výměny kolenních kloubů. To jsou operace, na které pacienti vesměs čekají. S COVIDEM se to asi zkomplikovalo i u vás. Jaké jsou tedy ty čekací doby teď?

    Martin Holinka, primář ortopedie Nemocnice Karviná-Ráj: Ta situace je pro mnoho pacientů velmi tragická, protože ten COVID vedl k tomu, že se v podstatě zastavila ta klasická péče, na kterou byli pacienti zvyklí. Zastavily se operace typu výměny těch kyčelního nebo kolenních kloubů. Bohužel to vedlo k tomu, že u spousty pacientů ty operace jsou teď mnohem složitější, protože když si představíte takovou klasickou artrózu kyčelního kloubu tak, jak to dospěje do určitého stadia, kdy ten pacient už nemůže vydržet bolesti, tak mi ten kloub v podstatě vyměníme. Ale v momentě, kdy se to neprovede a nechá si to tak, tak ten kyčelní kloub dospěje do takového stadia, dostat stadia řekněme nekrózy toho kyčelního kloubu, kdy ta hlavice se rozpadne. Ten pacient sestava imobilní, nemůže chodit a i provedení té operace je mnohem komplikované.

    Simona Součková, TV Polar: Dobře, ale blýská se na lepší časy. Vy jste říkal, že z toho půl roku je teď rok až dva. Nicméně, blýská se na lepší časy, protože jste říkal, že nemocnice plánuje se rozrůstat a že by to mohlo pomoci tedy i tomu tzv. čekacímu listu.

    Martin Holinka, primář ortopedie Nemocnice Karviná-Ráj: Přesně tak. My jsme teď otevřeli dva, řekl bych v regionu asi nejmodernější operační sály, které už používáme. Zároveň plánujeme, že bychom otevřeli vlastní ortopedickou JIPku a druhé ortopedické oddělení. Takže se nám zvětší kapacita v rámci našich lůžek a to povede i k tomu, že budeme mít příležitost více operovat, a hlavně tady tyhle operace. A samozřejmě počítáme s tím, že se zkrátí ta čekací doba na tyhle klouby.

    Simona Součková, TV Polar: Pane primáři, já bych se vrátila k tomu, že jste říkal, že se vy zaměřujeme na operace nohy. Mohl byste to trošku více rozvést čeho se to týká ty zákroky.

    Martin Holinka, primář ortopedie Nemocnice Karviná-Ráj: Teď je takový moderní trend, který přináší ve srovnání s těmi staršími operačními technikami naprosto úžasné výsledky. Týká se to mini invazivních operací nohy a v podstatě tak jsme schopni operovat vbočený palec, kladívkový prst a to nejen deformit, které jsou časté třeba u žen, ale taky i u mužů. Ale tím, že ten přístup je opravdu velmi šetrný pro ty lidi, tak jsme schopni tady tyto operace provádět u diabetických pacientů. V podstatě zásadní rozdíl oproti těm klasickým operačním technikám je v tom, že když si představíte operaci, tak v podstatě vezmete skalpel, rozříznete kůží, dostanete se k tomu kloubu, ale tady se nic takového neděje. My tu operaci provádíme pod rentgenem, kdy vidíme co tam vlastně vevnitř je. Máme takovou maličkou frézku, můžeme to přirovnat třeba k vrtačce od zubaře. A právě pod kontrolu toho rentgenu my jsme schopní ty prsty narovnat, obnovit funkci té nohy a tím pádem je to strašně šetrné pro ty pacienty.

    Simona Součková, TV Polar: Já jsem ráda, že to říkáte, protože myslím si, že většina lidí. Asi si myslím, že převažují ženy z toho mají naprostou hrůzu z operaci vbočených palců a z té rekonvalescence a bolesti a často to nechají vyzrát a pak už je to třeba problém anebo to nejde vůbec, to znamená kdy je ta nejslavnější doba se ozvat, kontaktovat karvinskou ortopedii, že bych potenciálně třeba mohla být vaší klientkou?

    Martin Holinka, primář ortopedie Nemocnice Karviná-Ráj: Tak když máte vbočený palec a způsobuje to nějaké bolesti při chůzi v obuvi, tak v ten okamžik je nejvyšší čas se ozvat, protože pokud se to dřív vyřeší, tak je to jednodušší na provedení, ta mini invazivní technika zanechává buď žádné nebo úplně minimální jizvy a má to naprosto skvělé výsledky, kdy se prakticky obnoví tvar té nohy.

    Simona Součková, TV Polar: To je úžasné. Teď mě napadá ještě otázka ke kladívkovým prstům, jestli se to vrací anebo jestli už to trvale třeba zůstane v pořádku po vašem zákroku nebo přece jenom někdy ty kladívkové prsty se vytvoří když spadne klenba.

    Martin Holinka, primář ortopedie Nemocnice Karviná-Ráj: Jasně, to je pravda. Pokud se zvolí správná operační technika, tak k té opětovné deformitě už nedochází. A zde bych opět chtěl vyzdvihnout ty naše mini invazivní techniky. Tam je nějaká recidiva, to znamená, že by se znovu vrátilo to onemocnění nebo ta deformita je prakticky vyloučeno.

    Simona Součková, TV Polar: Výborně, to jsou perfektní zprávy na konec našeho rozhovoru. Já vám moc děkuji pane primáři. A s Vámi se těší milí diváci zase příště u pořadu TV Medicína na shledanou.

    Martin Holinka, primář ortopedie Nemocnice Karviná-Ráj: Na shledanou.


    Redakčně upraveno / zkráceno.

    Mohlo by Vás také zajímat

    Pořad: Magazín TV medicína
    22. září 2021, 17:43

    A máme tady další díl magazínu o zdraví. Dnes se podíváme do rehabilitačního centra v Čeladné, do Frýdku-Místku do Domova seniorů a připraven je rozhovor s primářem ortopedie Martinem Holinkou z Nemocnice Karviná Ráj. 

    V Beskydském rehabilitačním centru v Čeladné funguje logopedické pracoviště. Pod dohledem a aktivní účasti klinického logopeda se lidé po mozkových mrtvicích učí znovu mluvit. Podívejte se na reportáž.

    Klíčovou terapií v Čeladné je i logopedie

    Klinická logopedie pomáhá lidem s poškozením mozku, ať už úrazem, degenerativním onemocněním a nejčastěji po cévní mozkové příhodě.

    Jana Roubínková, logopedka, Beskydské rehabilitační centrum: “Paní je po mozkové příhodě, má poruchu řeči, která se jmenuje afázie, což je vlastně ztráta schopnosti se vyjadřovat. A v té první části terapie jsme trénovali nebo obnovovali porozumění, aby byla schopna rozumět, a ještě před tím jsme začínali tělesným schématem.”

    Všechna cvičení slouží k obnovení vyjadřování. Součástí logopedie je tu také kognitivní rehabilitace.

    Jana Bednarská, logopedka, Beskydské rehabilitační centrum: “Trénujete poškozené kognitivní funkce, které jsou důsledkem poškození mozku. Mezi ty kognitivní funkce patří právě paměť, pozornost, zrakově prostorové funkce, jazyk, myšlení a tak podobně. Pracujeme intenzívně opravdu každý den. Ty terapie se vzájemně provází. Tím, že zlepšujete ty kognitivní funkce, tak se zlepšuje i ten jazyk samotný.”

    Jana Roubínková, logopedka, Beskydské rehabilitační centrum: “Záleží na každém tom člověku, v jakém stádiu přijde nebo jak moc těžká ta porucha řeči je. A od toho se odvíjí ta terapie. Takže je to opravdu každému pacientovi šité na míru.”

    Vůbec nejdůležitější je podle logopedek začít co nejdříve po mozkové příhodě a mít v životě motivaci.

    Domov pro seniory ve Frýdku-Místku prošel částečnou rekonstrukcí za 6,5 milionu korun. Úpravy mají za cíl zlepšit společenský život hlavně imobilním uživatelům. Hlavně klienti jsou rádi, že budou mít nové prostory k setkávání a dalším aktivitám.

    V Domově pro seniory ve FM mají nové společenské prostory

      Petr Kuchta, ředitel Domova pro seniory F-M: "Cílem je vytvořit příjemný prostor pro setkávání, který bude oddělen od chodeb a kde se budou odehrávat různé aktivity, které chceme zacílit pro méně mobilní uživatele, ale nejen ty. V těchto místnostech by se mohly vykonávat například výtvarné práce. Prostory mohou sloužit k herním aktivitám, které jsou mezi seniory oblíbené. K poslechu hudby, k promítání filmů a dokumentů. Nebudou nikterak rušeni od toho shonu na chodbě."

      Anketa: 

      1.) "Jo, to víte, že je lepší, jak to."

      2.) "No, tak to je v pořádku." 

      3.) "To je dobře, ne?" 

      4.) "Třeba chceme cvičit teď a je tu málo místa, když nemůžeme na terasu, když je tam zima, tak máme takový problém. Ale bude to pěkné, těším se na to."

      Petr Kuchta, ředitel Domova pro seniory F-M: "Na prostory se těší i samotný personál, protože zde budeme moci uskutečnit i skupinové cvičení, které v tuto chvíli probíhá na chodbách a terasách."  V domově měli doposud jednu společenskou místnost, a to v přízemí. Pro řadu imobilních uživatelů, tak bylo obtížné se do ní vypravit. Nyní budou takové místnosti na každém patře.

      Spolupráce ortopedie Karviné a Orlové funguje, Operace nohy miniinvazivní metodou, primář ortopedie Martin Holinka, NsP Karviná Ráj

      Simona Součková, TV Polar: Pan primář Martin Holinka je naším dnešním hostem. Je z Ortopedické oddělení Nemocnice s poliklinikou Karviná-Ráj. Dobrý den.

      Martin Holinka, primář ortopedie Nemocnice Karviná-Ráj: Dobrý den, děkuji Vám za pozvání.

      Simona Součková, TV Polar: Pane primáři, jak se vám daří zajišťovat péči o pacienty z oblasti Karvinska? Funguje spolupráce s orlovskou nemocnicí a jak si na to pacienti zvykli?

      Martin Holinka, primář ortopedie Nemocnice Karviná-Ráj: V podstatě v Karviné okolnosti tomu chtěly tak, že vzniklo úplně nové ortopedické oddělení s novým týmem. Já jsem hrozně rád za to, že tam mám skvělé lékaře. Nám se podaří zajišťovat celé spektrum ortopedických výkonů od těch základních až po ty poměrně komplikované. Ta spolupráce s Orlovou aktuálně probíhá takovým způsobem, že Orlová je součástí našeho karvinského pracoviště. My tam máme ortopedickou ambulanci. Máme tam jednodenní ortopedii. Podařilo se nám zachovat nejen provoz v rámci té ortopedické ambulance, ale i v rámci těch operačních sálů, které tam jsou. Pacienti v režimu jednodenní ortopedie ráno přijdou, během dopoledne se zoperují, odpoledne odchází domů, jsou s tím velice spokojení a máme s tím velmi dobré výsledky.

      Simona Součková, TV Polar: Naopak z Karviné vlastně po operaci posíláte na lůžkovou rehabilitaci do Orlové?

      Martin Holinka, primář ortopedie Nemocnice Karviná-Ráj: Je to také tak. Já bych chtěl poděkovat za skvělou spoluprací tamější primářce Emě Kaslové. Ta spolupráce probíhá velmi dobře. Pacienti po výměně velkých kloubů, nejčastěji endoprotéza kyčle, kolene, odcházejí zhruba sedmý den a právě na té rehabilitaci v Orlové dochází k jejich doléčení a z rehabilitace potom odchází ještě do lázní.

      Simona Součková, TV Polar: Jaké typy zákroků patří k těm nejčastějším na ortopedii v Karviné?

      Martin Holinka, primář ortopedie Nemocnice Karviná-Ráj: Jak už jsem řekl, my se věnujeme těm základním operacím i těm více specializovaným. K těm základním se nejčastěji jedná o výměnu velkých kloubů. Děláme jak třeba kyčelní, kolenní klouby, tak ramenní klouby. Jedná se i o artroskopické výkony, nejčastěji koleno a ramenní kloub. Ale musím říct, že se specializujeme třeba i na chirurgii ruky. Té se věnuje například doktor Stošek. Věnuje se třeba i výměně drobných kloubů na ruce. Má s tím taky perfektní výsledky. Já spolu s dalšími lékaři se věnuji mini invazivní chirurgie nohy.

      Simona Součková, TV Polar: K tomu se ještě vrátíme, jestli bych dovolila. Já se nyní vrátím k tomu, že jste říkal, že děláte i výměny kyčlí, výměny kolenních kloubů. To jsou operace, na které pacienti vesměs čekají. S COVIDEM se to asi zkomplikovalo i u vás. Jaké jsou tedy ty čekací doby teď?

      Martin Holinka, primář ortopedie Nemocnice Karviná-Ráj: Ta situace je pro mnoho pacientů velmi tragická, protože ten COVID vedl k tomu, že se v podstatě zastavila ta klasická péče, na kterou byli pacienti zvyklí. Zastavily se operace typu výměny těch kyčelního nebo kolenních kloubů. Bohužel to vedlo k tomu, že u spousty pacientů ty operace jsou teď mnohem složitější, protože když si představíte takovou klasickou artrózu kyčelního kloubu tak, jak to dospěje do určitého stadia, kdy ten pacient už nemůže vydržet bolesti, tak mi ten kloub v podstatě vyměníme. Ale v momentě, kdy se to neprovede a nechá si to tak, tak ten kyčelní kloub dospěje do takového stadia, dostat stadia řekněme nekrózy toho kyčelního kloubu, kdy ta hlavice se rozpadne. Ten pacient sestava imobilní, nemůže chodit a i provedení té operace je mnohem komplikované.

      Simona Součková, TV Polar: Dobře, ale blýská se na lepší časy. Vy jste říkal, že z toho půl roku je teď rok až dva. Nicméně, blýská se na lepší časy, protože jste říkal, že nemocnice plánuje se rozrůstat a že by to mohlo pomoci tedy i tomu tzv. čekacímu listu.

      Martin Holinka, primář ortopedie Nemocnice Karviná-Ráj: Přesně tak. My jsme teď otevřeli dva, řekl bych v regionu asi nejmodernější operační sály, které už používáme. Zároveň plánujeme, že bychom otevřeli vlastní ortopedickou JIPku a druhé ortopedické oddělení. Takže se nám zvětší kapacita v rámci našich lůžek a to povede i k tomu, že budeme mít příležitost více operovat, a hlavně tady tyhle operace. A samozřejmě počítáme s tím, že se zkrátí ta čekací doba na tyhle klouby.

      Simona Součková, TV Polar: Pane primáři, já bych se vrátila k tomu, že jste říkal, že se vy zaměřujeme na operace nohy. Mohl byste to trošku více rozvést čeho se to týká ty zákroky.

      Martin Holinka, primář ortopedie Nemocnice Karviná-Ráj: Teď je takový moderní trend, který přináší ve srovnání s těmi staršími operačními technikami naprosto úžasné výsledky. Týká se to mini invazivních operací nohy a v podstatě tak jsme schopni operovat vbočený palec, kladívkový prst a to nejen deformit, které jsou časté třeba u žen, ale taky i u mužů. Ale tím, že ten přístup je opravdu velmi šetrný pro ty lidi, tak jsme schopni tady tyto operace provádět u diabetických pacientů. V podstatě zásadní rozdíl oproti těm klasickým operačním technikám je v tom, že když si představíte operaci, tak v podstatě vezmete skalpel, rozříznete kůží, dostanete se k tomu kloubu, ale tady se nic takového neděje. My tu operaci provádíme pod rentgenem, kdy vidíme co tam vlastně vevnitř je. Máme takovou maličkou frézku, můžeme to přirovnat třeba k vrtačce od zubaře. A právě pod kontrolu toho rentgenu my jsme schopní ty prsty narovnat, obnovit funkci té nohy a tím pádem je to strašně šetrné pro ty pacienty.

      Simona Součková, TV Polar: Já jsem ráda, že to říkáte, protože myslím si, že většina lidí. Asi si myslím, že převažují ženy z toho mají naprostou hrůzu z operaci vbočených palců a z té rekonvalescence a bolesti a často to nechají vyzrát a pak už je to třeba problém anebo to nejde vůbec, to znamená kdy je ta nejslavnější doba se ozvat, kontaktovat karvinskou ortopedii, že bych potenciálně třeba mohla být vaší klientkou?

      Martin Holinka, primář ortopedie Nemocnice Karviná-Ráj: Tak když máte vbočený palec a způsobuje to nějaké bolesti při chůzi v obuvi, tak v ten okamžik je nejvyšší čas se ozvat, protože pokud se to dřív vyřeší, tak je to jednodušší na provedení, ta mini invazivní technika zanechává buď žádné nebo úplně minimální jizvy a má to naprosto skvělé výsledky, kdy se prakticky obnoví tvar té nohy.

      Simona Součková, TV Polar: To je úžasné. Teď mě napadá ještě otázka ke kladívkovým prstům, jestli se to vrací anebo jestli už to trvale třeba zůstane v pořádku po vašem zákroku nebo přece jenom někdy ty kladívkové prsty se vytvoří když spadne klenba.

      Martin Holinka, primář ortopedie Nemocnice Karviná-Ráj: Jasně, to je pravda. Pokud se zvolí správná operační technika, tak k té opětovné deformitě už nedochází. A zde bych opět chtěl vyzdvihnout ty naše mini invazivní techniky. Tam je nějaká recidiva, to znamená, že by se znovu vrátilo to onemocnění nebo ta deformita je prakticky vyloučeno.

      Simona Součková, TV Polar: Výborně, to jsou perfektní zprávy na konec našeho rozhovoru. Já vám moc děkuji pane primáři. A s Vámi se těší milí diváci zase příště u pořadu TV Medicína na shledanou.

      Martin Holinka, primář ortopedie Nemocnice Karviná-Ráj: Na shledanou.


      Redakčně upraveno / zkráceno.

      Zdroj: https://polar.cz/porady/magazin-tv-medicina/magazin-tv-medicina-22-09-2021-17-43