Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>
Magazín TV medicína

Magazín TV medicína

  • MUDr. Karolína Maková, gyn.-por. oddělení SZZ Krnov: Během covidu probíhaly porody bez problémů. Těhotenský boom sestřiček na porodnici. Porodnice má nový stravovací program pro rodičky
  • Činnost plicní ambulance v Bruntále pokračuje díky krnovské nemocnici
  • Sportovní kluby ve Frýdku-Místku připravují letní akce pro děti

Krnovská porodnice patří dlouhodobě k těm nejlepším v kraji. Hostem bude lékařka Karolína Muchová, řeč bude o dalších novinkách. Nejen dospělí ztloustli, ale ne tolik, co děti. Lékaři bijí na poplach, děti trpí nadváhou až obezitou. Musí se začít hýbat. Krnovská nemocnice působí i v dalších městech. Má pod svými křídly plicní ambulanci v Bruntále, pro kterou zakoupila nový rentgen. V evidenci už je asi 5 tisíc pacientů a stále přibývají další.

Činnost plicní ambulance v Bruntále pokračuje díky krnovské nemocnici

Ladislav Václavec, ředitel krnovské nemocnice: „Co jsme opravili, tak byly drobnosti, ale hlavně jsme zakoupili tady tento nový rentgenový přístroj, plně digitalizovaný, který stál nějakých 3 a půl milionů korun.“

V evidenci plicní ambulance už je asi 5 tisíc pacientů a stále přibývají další.

Blanka Vachová, lékařka: „Naše spádová oblast je poměrně rozsáhlá. Je to celé Bruntálsko, Vrbensko, Rýmařovsko a Hornobenešovsko.“

Martin Gebauer (ANO), náměstek hejtmana MS kraje: „Já jsem strašně rád, že nemocnice pod sebe v podstatě bere ambulance, které nějakým způsobem by měly zaniknout, protože pomůže tomu regionu a zároveň ti pacienti potom končí v těch našich zdravotnických zařízeních.“

Petr Rys (STAN), starosta Bruntálu: „Určitě to je pro město významný krok, protože kdyby byla plícní ambulance zrušena, nebo přerušena její činnost, došlo by k omezení lékařské péče, což by nebylo příjemné pro kohokoli z Bruntálu.“

Krnovská nemocnice chce rozšířit i péči pro postcovidové pacienty, kteří mají dechové potíže.

Ladislav Václavec, ředitel krnovské nemocnice: „Chceme rozšířit jak tady, tak chceme na našich následných plicních lůžkách v Albrechticích rozšířit vybavení, aby každý pacient, co tam bude, měl svůj kyslík.“ V areálu krnovské nemocnice pak chce nově vybudovat respírium.

MEDICÍNA NA DOSAH

Už před vypuknutím pandemie statistiky ukazovaly, že nadváhou trpí každé čtvrté dítě v Česku. A každé sedmé dokonce obezitou. Nyní se situace ještě zhoršila. Některé děti přibraly i 15 kilogramů nad doporučenou váhu. Konečně se blýská na lepší časy, sportovní kluby připravují různé akce.

Sportovní kluby ve Frýdku-Místku připravují letní akce pro děti

    Vraťme dětem pohyb – to je název iniciativy, se kterou oslovil Frýdek-Místek velké sportovní kluby ve městě. Ty by mohly přes léto připravit sportovní aktivity pro děti ze základních škol. Důvodem je, že děti v době mimořádných opatření nemohly hromadně sportovat.

    U hřiště 8. Základní školy ve Frýdku-Místku se sešli zástupci velkých sportovních klubů s vedením města. To by totiž ve spolupráci s kluby rádo připravilo letní pohybové aktivity pro děti.

    Pavel Palát, trenér přípravky a 3. třídy HC Frýdek-Místek: "My jsme to přivítali, protože víme, jak nám ty děti zlenivěly. Vidíme to i na hokejistech, kteří se vrátí po tom roce, kdy cvičí doma, cvičí podle videa a všichni ví, že to není ono. No a teď je právě otázka, jak je dostat, nejenom hokejisty, zpátky tady do toho pohybu."

    Zdeněk Navrátil, předseda klubu Basketpoint Frýdek-Místek: "Ten nápad je v pořádku, myslím si, že vychází z toho, že většina spolků nemohla fungovat v plném provozu. Frýdek-Místek je skutečně městem veřejných sportovišť, takže by to mělo fungovat."

    Petr Korč, primátor Frýdku-Místku: "Přišli jsme s nabídkou spolupráce, nabídnutí aktivity přes prázdniny dětem pod pracovním názvem Vraťme dětem pohyb. Víme, že děti seděly u počítačů, distanční výuky. Město a kluby hledají společnou řeč, aby nabídly zdarma sportovní aktivity všeobecné přes prázdniny a chtěli bychom ty prázdniny zaplnit takovými jednotýdenními kempy, příměstskými tábory, říkejme tomu jakkoliv, které by nabídly těm dětem to, co jim celou dobu scházelo. To je pohyb na čerstvém vzduchu."

    Organizace projektu bude v plné režii sportovních klubů. Město pomůže s propagací, koordinací a případně poskytne sportoviště. Rodiče by pak uhradili pouze náklady za stravu, pojištění a zajistili dětem testy.

    Petr Korč, primátor Frýdku-Místku: "Určitě už někdo víte, kde by se vám to hodilo nejlíp. Znáte se i mezi sebou, v podstatě to bude tak, že u paní Čechové se budou scházet ty termíny. Kdo se ozve první, ona řekne tento týden už tady máme dva, jsou volné třeba zbytek prázdnin. Samozřejmě bychom rádi, kdyby se nám to podařilo rozložit do těch prázdnin rovnoměrně, ať nemáme všechno v jednom týdnu."

    Pavel Palát, trenér přípravky a 3. třídy HC Frýdek-Místek: "Máme ledovou plochu a jsme schopni pro ty nejmenší nabídnout tu ledovou plochu a týden učit děti bruslit, učit je pohyb venku a přidat k tomu oběd a rodičům ve tři hodiny děti odevzdat."

    Zdeněk Navrátil, předseda klubu Basketpoint Frýdek-Místek: "My v podstatě na konec července a srpen máme program pro nějakých 400 dětí našich spolkových. Personálně jsme strašně pod nějakými zásadními limity. V podstatě nejsme schopni pokrýt tuto aktivitu, takže zoufale sháním lidi, ale rádi pomůžeme taky. Něco vymyslíme. Jestli to bude na týden nebo na 3 dny, určitě se o děti postaráme."

    Projekt je primárně určen pro děti ze základních škol a kluby by pro ně měly připravit všeobecné pohybové aktivity, které nemusejí být brány jako náborové.

    MUDr. Karolína Maková, gyn.-por. oddělení SZZ Krnov: Během covidu probíhaly porody bez problémů. Těhotenský boom sestřiček na porodnici. Porodnice má nový stravovací program pro rodičky

    Simona Součková, TV Polar: Paní doktorka Karolína Maková z vyhlášené krnovské porodnice je naším dnešním hostem. Dobrý den.

    Karolína Maková, lékařka: Dobrý den z Krnova.

    Simona Součková, TV Polar: Paní doktorko, máme za sebou třetí vlnu pandemie COVID-19, v čem byla vaše práce jiná, odlišná?

    Karolína Maková, lékařka: Tak tím, že pracujeme v porodnici, tak opravdu porody si nepočkají na lepší fázi COVIDU. Takže naše práce byla pořád stejná, jenom co bylo trošku jiné, tak začátek toho kdy tatínci nemohli k porodu, což nás teda velmi mrzelo, nejen nás samozřejmě maminky, ale snažili jsme se naší péčí, ještě větší empatií tak, aby to zvládli.

    Simona Součková, TV Polar: A měli jste také rodičky pozitivní na COVID-19?

    Karolína Maková, lékařka: Pár rodiček pozitivních bylo. Naštěstí to byly s lehčími průběhem, takže to zvládly úplně bravurně a teda ta organizační stránka věci, kdy jsme tam kolem nich lítali v těch skafandrech, tak ani pro personál to nebylo nic příjemného ani pro tu rodičku.

    Simona Součková, TV Polar: Měli nějaké potíže potom po porodu když byly pozitivní?

    Karolína Maková, lékařka: Naštěstí úplně bez komplikací.

    Simona Součková, TV Polar: Více než rok vlastně téměř nepřetržitě bylo všechno zavřené. Lidé měli více času na sebe. Pozorujete, že je více těhotných nebo se rodí více dětí?

    Karolína Maková, lékařka: Jenom na našem oddělení teda. Na našem oddělení byl takový "babyboom", kdy sestřičky všechny otěhotněly, ale jinak v rámci porodnice jsme neměli větší nárůst.

    Simona Součková, TV Polar: To se sestřičky domluvili anebo to bylo naprosto nečekané?

    Karolína Maková, lékařka: Asi, já myslím, že jo.

    Simona Součková, TV Polar: No tak to je milé. Co se odehrálo v období pandemie nového v porodnici? Předpokládám že život se nezastavil.

    Karolína Maková, lékařka: Život se nezastavil a ani jsme nějak nestagnovali. Opravdu jsme se snažili přizpůsobit i to oddělení těm maminkám, aby jim tam bylo, co nejpříjemnější. Takže jsme vybavili teďka nově nadstandardní pokoje a renovujeme je. Dále jsme se zaměřili také na stravu maminek tak, aby byla vyváženější pestřejší. V rámci různých viróz, v rámci toho COVIDU je prostě důležité dbát o své zdraví tak, aby ty maminky měly vyváženou stravu, více bílkovin a tak dále. Dále spolupracujeme s porodními asistentkami a soukromými a porodními asistentkami. Takže v tom pokračujeme dál.

    Simona Součková, TV Polar: Já si vzpomínám, že my jsme dělali rozhovor s jednou takovou soukromou porodní asistentkou, vaší, a bylo to moc zajímavé či-li ta spolupráce se rozvinula a jejich více dneska nebo je to třeba pořád ta jedna?

    Karolína Maková, lékařka: Ještě jich tedy více nemáme, jen dvě. Dvě, které tuto péči poskytují, tuto službu a doufám, že se ten tým o soukromých porodních asistentkách rozroste.

    Simona Součková, TV Polar: Či-li za vás jako za lékařku je to určitě pozitivní věc mít u sebe soukromou asistentku, protože předpokládám, že jste vyhlášená porodnice, že celý váš personál je úplně tipťop a opravdu mně se zdá, že už se ani nedá něco zlepšovat, ale či-li má to svoje pozitiva?

    Karolína Maková, lékařka: Má to svoje pozitiva. Tak ta paní, ta porodní asistentka soukromá tu pacientku úplně přesně zná, přesně ví, co na ni platí, jak se vyvíjí v tom porodnu nebo jaký měla předchozí zkušenosti s porodem a opravdu se jí svěří víc třeba než lékaři s různými bolístky a co měla v minulosti při minulých porodech.

    Simona Součková, TV Polar: Já se musím zeptat, paní doktorka, vy jste naznačila, že vám otěhotněli sestry, máte dostatek personálu v porodnici? Budete mít?

    Karolína Maková, lékařka: Naštěstí máme, naštěstí jsme je doplnili. Takže tým je stabilizovaný. Ale určitě nějaké nové tváře rádi přivítáme, jak z řad sestřiček asistentek, tak z lékařů.

    Simona Součková, TV Polar: Či-li se mohou obrátit určitě na personální oddělení nebo kontaktovat přímo porodnici jako takovou. V Krnově jste začínali jako jedni z prvních s porody do vody. Máte i tam nějaké novinky?

    Karolína Maková, lékařka: Tak porody do vody pořád provozujeme. Nabízíme to pacientkám s tím, že teď i v této době podporujeme ambulantních porodech, tak by hned po porodu šly domů, ale dále jim třeba nabízíme aktivně používáme vaginální bylinné napářky v rámci porodu. Nebo jako předporodní přípravy, takže těch věcí je čím jim můžeme zpříjemnit celý ten porod, tak to ovšem máme.

    Simona Součková, TV Polar: Vy jste zmínila ambulantní porody, je o ně zájem nebo si rodičky rády odpočinou den, dva a pak teprve by chtěly jít domů?

    Karolína Maková, lékařka: Jak které to mají. Tak samozřejmě, i když mají doma tři děti, tak si třeba i v té porodnici rády odpočinou. Ale některé by prostě neměly co dělat, takže opravdu celá ta péče a péče poporodní se odehrává v ambulantní sféře, takže i svého pediatra mají domluveného a mají i domluvené věci, které se dějí u nás v nemocnici.

    Simona Součková, TV Polar: Já děkuji dnes lékařce Karolíně Makové z krnovské porodnice, mějte se moc hezky a s vámi milí diváci se také těším příště na viděnou.

    Redakčně upraveno / zkráceno.

    Mohlo by Vás také zajímat

    Pořad: Magazín TV medicína
    23. června 2021, 17:43

    Krnovská porodnice patří dlouhodobě k těm nejlepším v kraji. Hostem bude lékařka Karolína Muchová, řeč bude o dalších novinkách. Nejen dospělí ztloustli, ale ne tolik, co děti. Lékaři bijí na poplach, děti trpí nadváhou až obezitou. Musí se začít hýbat. Krnovská nemocnice působí i v dalších městech. Má pod svými křídly plicní ambulanci v Bruntále, pro kterou zakoupila nový rentgen. V evidenci už je asi 5 tisíc pacientů a stále přibývají další.

    Činnost plicní ambulance v Bruntále pokračuje díky krnovské nemocnici

    Ladislav Václavec, ředitel krnovské nemocnice: „Co jsme opravili, tak byly drobnosti, ale hlavně jsme zakoupili tady tento nový rentgenový přístroj, plně digitalizovaný, který stál nějakých 3 a půl milionů korun.“

    V evidenci plicní ambulance už je asi 5 tisíc pacientů a stále přibývají další.

    Blanka Vachová, lékařka: „Naše spádová oblast je poměrně rozsáhlá. Je to celé Bruntálsko, Vrbensko, Rýmařovsko a Hornobenešovsko.“

    Martin Gebauer (ANO), náměstek hejtmana MS kraje: „Já jsem strašně rád, že nemocnice pod sebe v podstatě bere ambulance, které nějakým způsobem by měly zaniknout, protože pomůže tomu regionu a zároveň ti pacienti potom končí v těch našich zdravotnických zařízeních.“

    Petr Rys (STAN), starosta Bruntálu: „Určitě to je pro město významný krok, protože kdyby byla plícní ambulance zrušena, nebo přerušena její činnost, došlo by k omezení lékařské péče, což by nebylo příjemné pro kohokoli z Bruntálu.“

    Krnovská nemocnice chce rozšířit i péči pro postcovidové pacienty, kteří mají dechové potíže.

    Ladislav Václavec, ředitel krnovské nemocnice: „Chceme rozšířit jak tady, tak chceme na našich následných plicních lůžkách v Albrechticích rozšířit vybavení, aby každý pacient, co tam bude, měl svůj kyslík.“ V areálu krnovské nemocnice pak chce nově vybudovat respírium.

    MEDICÍNA NA DOSAH

    Už před vypuknutím pandemie statistiky ukazovaly, že nadváhou trpí každé čtvrté dítě v Česku. A každé sedmé dokonce obezitou. Nyní se situace ještě zhoršila. Některé děti přibraly i 15 kilogramů nad doporučenou váhu. Konečně se blýská na lepší časy, sportovní kluby připravují různé akce.

    Sportovní kluby ve Frýdku-Místku připravují letní akce pro děti

      Vraťme dětem pohyb – to je název iniciativy, se kterou oslovil Frýdek-Místek velké sportovní kluby ve městě. Ty by mohly přes léto připravit sportovní aktivity pro děti ze základních škol. Důvodem je, že děti v době mimořádných opatření nemohly hromadně sportovat.

      U hřiště 8. Základní školy ve Frýdku-Místku se sešli zástupci velkých sportovních klubů s vedením města. To by totiž ve spolupráci s kluby rádo připravilo letní pohybové aktivity pro děti.

      Pavel Palát, trenér přípravky a 3. třídy HC Frýdek-Místek: "My jsme to přivítali, protože víme, jak nám ty děti zlenivěly. Vidíme to i na hokejistech, kteří se vrátí po tom roce, kdy cvičí doma, cvičí podle videa a všichni ví, že to není ono. No a teď je právě otázka, jak je dostat, nejenom hokejisty, zpátky tady do toho pohybu."

      Zdeněk Navrátil, předseda klubu Basketpoint Frýdek-Místek: "Ten nápad je v pořádku, myslím si, že vychází z toho, že většina spolků nemohla fungovat v plném provozu. Frýdek-Místek je skutečně městem veřejných sportovišť, takže by to mělo fungovat."

      Petr Korč, primátor Frýdku-Místku: "Přišli jsme s nabídkou spolupráce, nabídnutí aktivity přes prázdniny dětem pod pracovním názvem Vraťme dětem pohyb. Víme, že děti seděly u počítačů, distanční výuky. Město a kluby hledají společnou řeč, aby nabídly zdarma sportovní aktivity všeobecné přes prázdniny a chtěli bychom ty prázdniny zaplnit takovými jednotýdenními kempy, příměstskými tábory, říkejme tomu jakkoliv, které by nabídly těm dětem to, co jim celou dobu scházelo. To je pohyb na čerstvém vzduchu."

      Organizace projektu bude v plné režii sportovních klubů. Město pomůže s propagací, koordinací a případně poskytne sportoviště. Rodiče by pak uhradili pouze náklady za stravu, pojištění a zajistili dětem testy.

      Petr Korč, primátor Frýdku-Místku: "Určitě už někdo víte, kde by se vám to hodilo nejlíp. Znáte se i mezi sebou, v podstatě to bude tak, že u paní Čechové se budou scházet ty termíny. Kdo se ozve první, ona řekne tento týden už tady máme dva, jsou volné třeba zbytek prázdnin. Samozřejmě bychom rádi, kdyby se nám to podařilo rozložit do těch prázdnin rovnoměrně, ať nemáme všechno v jednom týdnu."

      Pavel Palát, trenér přípravky a 3. třídy HC Frýdek-Místek: "Máme ledovou plochu a jsme schopni pro ty nejmenší nabídnout tu ledovou plochu a týden učit děti bruslit, učit je pohyb venku a přidat k tomu oběd a rodičům ve tři hodiny děti odevzdat."

      Zdeněk Navrátil, předseda klubu Basketpoint Frýdek-Místek: "My v podstatě na konec července a srpen máme program pro nějakých 400 dětí našich spolkových. Personálně jsme strašně pod nějakými zásadními limity. V podstatě nejsme schopni pokrýt tuto aktivitu, takže zoufale sháním lidi, ale rádi pomůžeme taky. Něco vymyslíme. Jestli to bude na týden nebo na 3 dny, určitě se o děti postaráme."

      Projekt je primárně určen pro děti ze základních škol a kluby by pro ně měly připravit všeobecné pohybové aktivity, které nemusejí být brány jako náborové.

      MUDr. Karolína Maková, gyn.-por. oddělení SZZ Krnov: Během covidu probíhaly porody bez problémů. Těhotenský boom sestřiček na porodnici. Porodnice má nový stravovací program pro rodičky

      Simona Součková, TV Polar: Paní doktorka Karolína Maková z vyhlášené krnovské porodnice je naším dnešním hostem. Dobrý den.

      Karolína Maková, lékařka: Dobrý den z Krnova.

      Simona Součková, TV Polar: Paní doktorko, máme za sebou třetí vlnu pandemie COVID-19, v čem byla vaše práce jiná, odlišná?

      Karolína Maková, lékařka: Tak tím, že pracujeme v porodnici, tak opravdu porody si nepočkají na lepší fázi COVIDU. Takže naše práce byla pořád stejná, jenom co bylo trošku jiné, tak začátek toho kdy tatínci nemohli k porodu, což nás teda velmi mrzelo, nejen nás samozřejmě maminky, ale snažili jsme se naší péčí, ještě větší empatií tak, aby to zvládli.

      Simona Součková, TV Polar: A měli jste také rodičky pozitivní na COVID-19?

      Karolína Maková, lékařka: Pár rodiček pozitivních bylo. Naštěstí to byly s lehčími průběhem, takže to zvládly úplně bravurně a teda ta organizační stránka věci, kdy jsme tam kolem nich lítali v těch skafandrech, tak ani pro personál to nebylo nic příjemného ani pro tu rodičku.

      Simona Součková, TV Polar: Měli nějaké potíže potom po porodu když byly pozitivní?

      Karolína Maková, lékařka: Naštěstí úplně bez komplikací.

      Simona Součková, TV Polar: Více než rok vlastně téměř nepřetržitě bylo všechno zavřené. Lidé měli více času na sebe. Pozorujete, že je více těhotných nebo se rodí více dětí?

      Karolína Maková, lékařka: Jenom na našem oddělení teda. Na našem oddělení byl takový "babyboom", kdy sestřičky všechny otěhotněly, ale jinak v rámci porodnice jsme neměli větší nárůst.

      Simona Součková, TV Polar: To se sestřičky domluvili anebo to bylo naprosto nečekané?

      Karolína Maková, lékařka: Asi, já myslím, že jo.

      Simona Součková, TV Polar: No tak to je milé. Co se odehrálo v období pandemie nového v porodnici? Předpokládám že život se nezastavil.

      Karolína Maková, lékařka: Život se nezastavil a ani jsme nějak nestagnovali. Opravdu jsme se snažili přizpůsobit i to oddělení těm maminkám, aby jim tam bylo, co nejpříjemnější. Takže jsme vybavili teďka nově nadstandardní pokoje a renovujeme je. Dále jsme se zaměřili také na stravu maminek tak, aby byla vyváženější pestřejší. V rámci různých viróz, v rámci toho COVIDU je prostě důležité dbát o své zdraví tak, aby ty maminky měly vyváženou stravu, více bílkovin a tak dále. Dále spolupracujeme s porodními asistentkami a soukromými a porodními asistentkami. Takže v tom pokračujeme dál.

      Simona Součková, TV Polar: Já si vzpomínám, že my jsme dělali rozhovor s jednou takovou soukromou porodní asistentkou, vaší, a bylo to moc zajímavé či-li ta spolupráce se rozvinula a jejich více dneska nebo je to třeba pořád ta jedna?

      Karolína Maková, lékařka: Ještě jich tedy více nemáme, jen dvě. Dvě, které tuto péči poskytují, tuto službu a doufám, že se ten tým o soukromých porodních asistentkách rozroste.

      Simona Součková, TV Polar: Či-li za vás jako za lékařku je to určitě pozitivní věc mít u sebe soukromou asistentku, protože předpokládám, že jste vyhlášená porodnice, že celý váš personál je úplně tipťop a opravdu mně se zdá, že už se ani nedá něco zlepšovat, ale či-li má to svoje pozitiva?

      Karolína Maková, lékařka: Má to svoje pozitiva. Tak ta paní, ta porodní asistentka soukromá tu pacientku úplně přesně zná, přesně ví, co na ni platí, jak se vyvíjí v tom porodnu nebo jaký měla předchozí zkušenosti s porodem a opravdu se jí svěří víc třeba než lékaři s různými bolístky a co měla v minulosti při minulých porodech.

      Simona Součková, TV Polar: Já se musím zeptat, paní doktorka, vy jste naznačila, že vám otěhotněli sestry, máte dostatek personálu v porodnici? Budete mít?

      Karolína Maková, lékařka: Naštěstí máme, naštěstí jsme je doplnili. Takže tým je stabilizovaný. Ale určitě nějaké nové tváře rádi přivítáme, jak z řad sestřiček asistentek, tak z lékařů.

      Simona Součková, TV Polar: Či-li se mohou obrátit určitě na personální oddělení nebo kontaktovat přímo porodnici jako takovou. V Krnově jste začínali jako jedni z prvních s porody do vody. Máte i tam nějaké novinky?

      Karolína Maková, lékařka: Tak porody do vody pořád provozujeme. Nabízíme to pacientkám s tím, že teď i v této době podporujeme ambulantních porodech, tak by hned po porodu šly domů, ale dále jim třeba nabízíme aktivně používáme vaginální bylinné napářky v rámci porodu. Nebo jako předporodní přípravy, takže těch věcí je čím jim můžeme zpříjemnit celý ten porod, tak to ovšem máme.

      Simona Součková, TV Polar: Vy jste zmínila ambulantní porody, je o ně zájem nebo si rodičky rády odpočinou den, dva a pak teprve by chtěly jít domů?

      Karolína Maková, lékařka: Jak které to mají. Tak samozřejmě, i když mají doma tři děti, tak si třeba i v té porodnici rády odpočinou. Ale některé by prostě neměly co dělat, takže opravdu celá ta péče a péče poporodní se odehrává v ambulantní sféře, takže i svého pediatra mají domluveného a mají i domluvené věci, které se dějí u nás v nemocnici.

      Simona Součková, TV Polar: Já děkuji dnes lékařce Karolíně Makové z krnovské porodnice, mějte se moc hezky a s vámi milí diváci se také těším příště na viděnou.

      Redakčně upraveno / zkráceno.

      Zdroj: https://polar.cz/porady/magazin-tv-medicina/magazin-tv-medicina-23-06-2021-17-43