Mariánskohorský miniexpres

Děti o ozdravný pobyt u moře nepřijdou

Děti o ozdravný pobyt u moře nepřijdou

Budoucí prvňáčci základní školy Generála Janka v Ostravě-Mariánských Horách stráví první dva týdny školy u moře. Hned na začátku školního roku pojedou na adaptačně ozdravný pobyt do Chorvatska. Radnice je tam pravidelně posílá už 5 let. Letos situaci komplikuje pandemie koronaviru.

Patrik Hujdus, starosta MOb Mariánské Hory a Hulváky: “Pokud vše půjde dobře, jsme v kontaktu s cestovní kanceláří a pakliže nebude odjezd a příjezd rodin komplikovaný, tak se pobyt prvňáčků s rodiči v Chorvatsku uskuteční. Samozřejmě za předpokladu, že to bude odpovídat všem bezpečnostním a preventivním podmínkám.

Jan Kutáč, Cherry tour: “Vycestujeme do Chorvatska přímo na místo, aby jsme zjistili, jestli tam nejsou nějaká opatření, která by bohužel pro ty děti nebyly vhodné, jestli jsme schopni opravdu dodat stravu, kterou jsme jim každý rok dodávali a všechny tyto věci.”

Většinu nákladů na ozdravné pobyty dětí s rodiči hradí radnice. Zajištěno mají nejen ubytování, ale také dopravu, stravu a pojištění. Každý den dopoledne probíhá výuka, odpoledne pak mají děti s rodiči pro sebe. Na místě jsou i animátoři. Většina rodičů nemá z cesty do zahraničí strach.

Šárka Fehérová, ředitelka ZŠ Gen. Janka: “Na prvním turnuse momentálně je přihlášeno 24 dětí, na tom druhém turnuse, tam jich je 15. A ten zbytek vlastně nemá zájem. Buď se bojí, nebo mají takovou rodinnou situaci, že se vlastně nemohou rozhodnout, jestli pojedou nebo nepojedou.”

Každopádně si to ještě mohou rozmyslet. Další informace nejen o ozdravném pobytu u moře, ale také o zahájení školního roku se rodiče dozví 17. června na schůzce přímo ve škole.

---Mohlo by Vás také zajímat


Dnešní premiéry