Mariánskohorský miniexpres

Zateplení se letos dočkají další bytové domy

Zateplení se letos dočkají další bytové domy

V Ostravě-Mariánských Horách pokračují v rekonsrukci a zateplování bytových domů. S touto velkou investiční akcí radnice začala už před dvěma lety a letos pokračuje domy v ulicích Přemyslovců, Tvorkovských, Jahnova, a Knüpferova.

Patrik Hujdus (Nezávislí), starosta MOb Mariánské Hory a Hulváky: “Dochází ke kompletnímu snížení energetické náročnosti budov, na některých místech měníme okna za nová plastová, někde se také mění zdroj vytápění. Takže tam, kde třeba byla gamata, tak bude nově plynová kotelna, která bude vlastně vytápět celý dům a všechny byty v něm.”

Jen letos si modernizace bytového fondu vyžádá asi 40 milionů korun, na kterou obvodu částečně přispěl i ostravský magistrát.

Patrik Hujdus (Nezávislí), starosta MOb Mariánské Hory a Hulváky: “Částečně nám pomáhají také dotace, které jsme získali nebo třeba peníze z úvěru, který postupně čerpáme právě proto, abychom zrychlili opravy bytového fondu.”

Jedním z bytových domů, který byl letos dokončen, je bytový dům na ulici Fráni Šrámka.

Anketa: jedna z obyvatelek bytového domu: “Jsem velmi spokojená i manžel. V zimě opravdu bylo teplo, nemuseli jsme ani tolik topit a v létě zase pociťujem trošku ten chlad. Není to úplně, my bydlíme v přízemí, ale je to paráda.”

Vladimír Řezáč (OSTRAVAK), 1. místostarosta MOb Ostrava-Mariánské Hory a Hulváky: “S výběrem firmy jsme byli maximálně spokojeni. Výsledek nakonec sami vidíte zde. Dům je provedený ve špičkové kvalitě a byli bychom rádi, kdybychom ve stejných zateplovačkách pokračovali jakoby naprosto stejně, nebo aspoň podobné kvalitě.”

Dům má nejen novou fasádu, ale také okna a veškeré rozvody a úpravou prošlo i jeho okolí.

---Mohlo by Vás také zajímat


Dnešní premiéry