Mariánskohorský miniexpres

Radnice obnovila oblíbené výlety pro seniory

Radnice obnovila oblíbené výlety pro seniory

Mariánskohorská radnice také letos myslela na seniory. Po roční covidové pauze pro ně obnovila oblíbené výlety. Vypravila dva autobusy, které je tentokrát zavedly na krásná místa Bruntálska a Krnovska.

Petr Laštůvka: “Byli jsme na Slezské Hartě, jeli jsme tou elektrickou lodí po přehradě. Asi hodinovou projížďku jsme měli a potom jsme se přemístili na Krnov, na rozhlednu Cvilín, kde bylo hezké prostředí, měli jsme tam oběd, bylo to fajn.”

Jarmila Fabiánová: “Je to akce, která obohatila život všem seniorům. Bylo jich 80 dohromady a byla strašně nutná už ta socializace, protože to období toho covidu a ta osamělost těch lidí, takže nám prostě paní místostarostka Jana Pagáčová pomohla. Co říct závěrem. Ať je toho víc.”

Přehrada Slezská Harta je nejmladší přehradou v Česku a zároveň největší v MS kraji. Elektroloď pak historicky první velkokapacitní elektrolodí, která brázdí po její vodní hladině.

Jana Pagáčová, místostarostka MOb Ostrava-Mariánské Hory a Hulváky: “Za tu dobu, co děláme zájezdy, se snažíme vybrat zajímavá a krásná místa v našem regionu i mimo něj. Navštívili jsme například i Baťův kanál, vyjeli na Lysou horu, řadu zámků jsme navštívili, přehrady a taky zajímavé podniky. Například výrobnu gobelínů, klobouků i pivovar. Já si myslím, že ty výlety mají takový sociologický význam, protože právě po té covidové době ti lidé potřebují spolu komunikovat, scházet se a prožívat společné chvíle.”

Radnice pořádá výlety pro seniory už od roku 2015, a to dvakrát ročně. Že jsou oblíbené, svědčí i velký zájem z jejich strany.

---Mohlo by Vás také zajímat