Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>
Mariánskohorský miniexpres

Mariánskohorský miniexpres

Mariánské Hory a Hulváky rostou do krásy

Mariánské Hory a Hulváky rostou do krásy

Mariánskohorská radnice letos zvládla dokončit řadu investičních akcí. Postupně opravuje své bytové domy a také chodníky a silnice. Aktuálně byla lidem předána do užívání zrekonstruovaná ulice Mojmírovců.

Jiří Pagáč (KDU-ČSL), místostarosta MOb Ostrava-Mariánské Hory a Hulváky: “Rekonstruovaný úsek je dlouhý nějakých 250 metrů počínaje křížením s ulicí Přemyslovců po křížení s ulicí Mládí. Celkové náklady byly necelých 8 a půl milionů a v rámci rekonstrukce došlo ke sjednocení povrchu chodníků, které jsou nyní osázeny dlažbou. Došlo k výměně obrubníků a žulové přídlažby.”

Rekonstrukcí příští rok projde i druhá část této ulice, která bude probíhat s ohledem na vzrostlé stromy.

Patrik Hujdus (Nezávislí), starosta MOb Ostrava-Mariánské Hory a Hulváky: “Protože je kácet nechceme, je potřeba najít nějaké řešení tak, aby co největší počet stromů mohl být zachovaný, ale aby nám následně jejich kořenový systém třeba nedevastoval chodníky a další okolí.”

V těchto dnech skončila i rekonstrukce bytového domu na Žákovské ulici, na kterou radnice získala dotaci přes 2 miliony korun.

Jiří Pagáč (KDU-ČSL), místostarosta MOb Ostrava-Mariánské Hory a Hulváky: “Byla provedena nová hydroizolace spodní stavby a sklepních prostor včetně revize drenáží a kanalizace, Ve sklepě došlo k zateplení stropů, celý dům má nový obvodový plášť, který je zateplený. Došlo k zateplení půdy a montáži nových prvků jako jsou balkony a stříšky nad balkony a nad vchodovými dveřmi, které jsou rovněž nové.”

Nezapomnělo se ani na rorýse, kteří tady hnízdí. V horní části fasády pro ně byla vybudována nová hnízda ve formě malých otvorů.

Patrik Hujdus (Nezávislí), starosta MOb Ostrava-Mariánské Hory a Hulváky: “My jsme rekonstrukci tady toho domu naplánovali už v roce 2019, kdy bylo potřeba vybrat bytové domy, které mají vysoké měrné spotřeby tepla, abychom lidem snížili tepelnou náročnost.”

Radnice už připravuje rekonstrukce dalších domů v této lokalitě.

---

Mohlo by Vás také zajímat